Języki obce – każdy, lub prawie każdy chciałby znać choć jeden w takim stopniu, by móc porozmawiać swobodnie, nie narażając się jednocześnie na śmieszność. Jednocześnie niewielu cokolwiek robi w tym kierunku, by taką umiejętność zdobyć. Owszem korzystamy z różnego rodzaju kursów, czy to internetowych, czy też stacjonarnych. Młodzi ludzie mają możliwość kształcenia się w tym kierunku w szkołach podstawowych i średnich. Ale czy taka nauka daje, lub może dać umiejętność swobodnej rozmowy? Nauka w tych szkołach nie jest nastawiona na kształcenie umiejętności prowadzenia swobodnej rozmowy. Zazwyczaj przekazuje się suche formułki, których trzeba się nauczyć, słówek i zwrotów do wkucia na pamięć. Mało która szkoła uczy jak wykorzystywać tą wiedzę w praktyce. Ponadto szkoły są nastawione na naukę języka literackiego, który można traktować raczej jako podstawę do opanowania sztuki konwersacji. Język żywy, którym się posługują mieszkańcy Londynu Manchesteru, Berlina, czy też Monachium wykładany jest w szkołach językowych oferujących Kursy językowe we Wrocławiu.

Kursy językowe we Wrocławiu: każdy może się nauczyć rozmawiać

Nie jest prawdą, że są ludzie, którzy nigdy nie opanują sztuki konwersacji w języku obcym. Jak można usłyszeć w szkole oferującej kursy językowe Wrocław – tej sztuki może się nauczyć każdy – ważna jest jedynie sposób w jakim jest przekazywana wiedza. Owszem jedni nauczą się rozmawiać po angielsku czy niemiecku szybciej, innym zajmie to może trochę więcej czasu, jednak przy odpowiedniej metodyce i chęci do nauki można się nauczyć każdego języka. Jeżeli ktoś nie będzie dawał nic z siebie, to najlepszy program nauczania, najlepsi lektorzy, czy nawet native speakerzy nie pomogą w opanowaniu języka. Wiele osób, szczególnie w średnim i starszym wieku uważa, że nauka jest głównie dla osób młodych, gdyż młode umysły są bardziej chłonne. Jednak jak wykazują badania, nauka osób dojrzałych jest bardziej efektywna, gdyż potrafią się oni skupić swoją uwagę o wiele bardziej niż dzieci lub młodzież. Owszem natłok obowiązków domowych i służbowych może zniechęcać do podejmowania wysiłku i skorzystania z ofert szkół językowych. Tu trzeba sobie uzmysłowić, że znajomość języków obcych może korzystnie wpłynąć na nasze życie.

kursy-jezykowe-wroclaw

Kursy językowe we Wrocławiu to spotkanie z żywym językiem.

Kursy językowe we Wrocławiu potwierdzają, że nauka może być przyjemna

Niemal każdy, kto pamięta naukę w szkole, kojarzy ją z mniejszym lub większym ale dość przykrym obowiązkiem. Nauka, szczególnie ta pobierana w starym systemie, polegała głównie na przyswajaniu reguł, definicji, słówek oraz dat. Po wielu latach, kiedy wiedza, którą wówczas posiedliśmy nie była w praktyce wykorzystywana, okazało się, że z niej nie zostało już prawie nic. Z języków obcych może pamięta się kilkadziesiąt słówek, trochę zwrotów, jednak jeśli chodzi o to by porozmawiać z jakimś obcokrajowcem to już jest z tym o ile nie tragicznie, to już może jak mówi młodzież „słabo” problemem jest jednak nie tylko to, że nie używało się wiedzy i nabytych umiejętności, ale również mało kto się do nauki przykładał, właśnie z uwagi na sposób prowadzenia zajęć. Zmuszanie do suchego uczenia się słówek, zwrotów i wyrażeń oraz regułek gramatycznych nie sprzyjało temu, by z chęcią próbować się języka nauczyć.

Można sobie zadać pytanie czy nauka języka może wyglądać nieco inaczej? Owszem jak pokazuje przykład jednej z wrocławskich szkół językowych oferujących kursy językowe we Wrocławiu, można się uczyć języka i przy tym się nie nudzić, a nawet przychodzić na zajęcia z przyjemnością. Opracowując program nauczania, kadra szkoły wyszła z założenia, że ich kursy językowe nie muszą korzystać z podręczników, nie muszą polegać na wkuwaniu słówek lub regułek, a w końcu nie muszą zawierać elementów sprawdzania umiejętności poprzez odpytywanie przy tablicy. A co jest w zamian? W zamian słuchacze otrzymują możliwość skorzystania z interaktywnych pomocy naukowych, mogą uczestniczyć w przeróżnych dopasowanych do ich potrzeb kursach indywidualnych, grupowych lub też online. Program jest opracowany w taki sposób, by nacisk był położony na wszystkich elementach – umiejętności prowadzenia konwersacji, pisaniu i czytaniu, a także na nauce gramatyki. Jednak nacisk jest położony na opanowanie sztuki konwersacji, pracy z „żywym językiem”, przy jednoczesnym przekazywaniu zasad poprawnej gramatyki.