Gdy brak nam motywacji do pracy, spełniania swoich marzeń bądź po prostu wstania z łóżka, warto sięgnąć po historie, które nas zainspirują i dadzą potrzebną dawkę energii. A czy może istnieć lepsze źródło tego typu historii, niż książki? Oto nasza lista trzech najlepszych książek motywacyjnych, które z łatwością przekonają Was, że warto działać.

Potęga podświadomości Joseph Murphy

Potęga podświadomości to książka-legenda. Opiera się przede wszystkim na dojściu do upragnionego celu poprzez walkę…z samym sobą. Przecież to właśnie my jesteśmy swoimi największymi wrogami, krytykami i przeszkodami. Nawet jeśli czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy. Doktor Murphy pokazuje, że nawet jeśli widzimy wyłącznie problemy na swojej drodze, a żadne rozwiązanie nie przychodzi do głowy, ono się tam znajduje. Wystarczy pokonać bariery, które stawia przed nami podświadomość, która z jakichś powodów nie chce być zbyt pomocna. To książka motywacyjna, która nie tylko motywuje do działania, ale także pracy nad sobą.

Jak przestać się martwić i zacząć żyć Dale Carnegie

Jeśli denerwują Was książki motywacyjne, które próbują wciskać Wam doskonałe porady niemające przełożenia na rzeczywistość, ta książka jest dla Was stworzona. Carnegie wskazuje, jak łatwo jest się uzależnić od zamartwiania. Tak, to taki sam nałóg jak chęć zapalenia czy wypicia kieliszka. Z każdego nałogu można się jednak wyleczyć. Książka zawiera zatem praktyczne porady, poparte sytuacjami z życia, jak wydostać się z kręgu zamartwiania i po prostu zacząć żyć. To kompleksowe studium zamartwiania i lekarstwo na nie w jednym.

Sztuka zwycięstwa Phil Knight

Kto może nas motywować lepiej od ludzi, którzy byli tak zmotywowani, że osiągnęli właściwie wszystko? Przecież najlepsze książki motywacyjne są pisane przez samo życie. Phil Knight, twórca firmy Nike (którą znamy doskonale), pokazuje trudne początki i równie trudne budowanie swojej marki. Ta książka lepiej niż inne pokazuje, że to nie talent, nie koneksje, nie wszystkie inne wymówki świata odpowiadają za nasz sukces. Odpowiada za niego wyłącznie ciężka praca i cel, który prowadzi nas przez całą tę trudną drogę.

Może i książki motywacyjne nie rozwiążą za nas problemu, jednak z całą pewnością mogą zapewnić nam odpowiednią ilość siły, by wstać z fotela i zacząć działać. Czujecie się zmotywowani?