Chcąc cieszyć się w pełni komfortem i bezpieczeństwem jazdy, a także sprawnością auta, zaleca się odpowiednio przygotować go do nadchodzących warunków atmosferycznych. Wykonanie kilku prostych czynności przed tym, gdy temperatura za oknem spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza oraz zatroszczenie się o takie części jak, lusterka czy chlapacze Subaru Impreza oraz każdy inny samochód będzie odporny na czynniki srogiej zimy.

Po pierwsze opony

To właśnie one posiadają kontakt z podłożem i w znaczny sposób wpływają na  precyzję prowadzenia, drogę hamowania oraz pozwalają wyjechanie z zaspy. Ponieważ parametry opon zimowych znacznie różnią się od opon letnich, należy w pierwszej kolejności zaplanować wizytę w serwisie w celu wymiany ogumienia na zimowe, które wykonane jest z miękkiej mieszanki gumy. Taka struktura warunkuje lepszą przyczepność do mokrej i zaśnieżonej nawierzchni, a także lodu.

Ponadto w oponach zimowych zastosowany jest zupełnie inny rodzaj i kształt bieżnika. Jego specjalne kanały i rowki oraz większa głębokość lepiej odprowadzają śnieg, wodę i błoto.

Szyby, płyn do spryskiwaczy oraz wycieraczki

Kolejny podstawowy i bardzo istotny punkt to wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy oraz sprawdzenie stanu wycieraczek. Podczas gdy temperatura osiągnie wartość poniżej zera, zużyte wycieraczki nie będą w stanie usuwać zanieczyszczeń z szyby – zwłaszcza wtedy, kiedy letni płyn zamarznie, Tak więc, gdy tylko pojawią się nocne przymrozki, koniecznie należy wymienić płyn, na ten o przeznaczeniu do stosowania w trakcie zimy. Zaleca się również dokładne wyczyszczenie i odtłuszczenie szyb.

Oświetlenie

Okres zimowy cechuje się szybszym zachodem słońca – co wiąże się z częstszym podróżowaniem po zmierzchu. Sprawne żarówki mają za zadanie nie tylko oświetlić drogę z przodu auta, ale również sprawić, iż jest ono bardziej widoczne.