Podczas sprzątania dużych powierzchni bardzo ważne jest, aby mieć zawsze pod ręką odpowiednie przybory dla każdej płaszczyzny. Jednym z największych sprzymierzeńców personelu firmy sprzątającej jest wózek do sprzątania, który pozwala nie tylko na zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych produktów i materiałów, ale także na umieszczenie wszystkiego, co trzeba wyrzucić, np. śmieci lub odpady. Jak wybrać najlepszy sprzęt? Sprawdź!

Znaczenie wyboru dobrego wózka do sprzątania

Przy odpowiednim użyciu profesjonalnych środków czyszczących pracownicy obsługi sprzątającej mogą poprawić wizerunek firmy. Dodając do tego dobrze wyposażone wózki do sprzątania, zaoszczędza się czas i pieniądze. Dlatego bardzo ważne jest, aby wyposażyć zespół w dobre narzędzia do pracy.

Idealnie do tego celu nadają się zestawy sprzątające np. z oferty firmy Linea Trade, w których pod ręką znajdują się niezbędne przedmioty. Dzięki temu ekipa porządkująca dany obszar może działać szybciej, bez konieczności ciągłego biegania do magazynu po potrzebne rzeczy. Dobre zaplecze sprzętowe poprawia również samopoczucie pracowników. To ostatecznie wpływa na komfort całej firmy i zyski biznesowe.

Jak wybrać wózek sprzątający?

Przede wszystkim do czyszczenia dużych powierzchni lub prac z częstym przemieszczeniem się, bardzo przydatne i wręcz niezbędne jest, aby wózki miały koła. To znacznie ułatwi pracę, zmniejszając wysiłek osoby odpowiedzialnej za utrzymanie porządku. Poza tym biorąc pod uwagę, że do sprzątania używane są różnego rodzaju środki chemiczne, ważne jest, aby konstrukcja takiego sprzętu była wykonana z materiału odpornego na korozję. Z tego powodu najczęściej spotykanymi na rynku wózkami są te wykonane z wytrzymałego tworzywa lub konstrukcje ze stali nierdzewnej.

Aby uzyskać główną zaletę wykonywania bardziej wydajnej, higienicznej i czystej pracy, konieczne jest posiadanie dwóch wiader. Dlatego wózek sprzątający powinien mieć wystarczającą ilość miejsca na ich przechowywanie. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia wyposażenia takiego sprzętu. Wyciskarka do mopa, koszyk na akcesoria oraz worki na odpady są tutaj niezastąpione. Ważne są także pozostałe narzędzia do pracy np. szczotki do usuwania pajęczyn i kurzu oraz przemysłowe ściereczki z bawełny lub mikrofibry. Większość zestawów do sprzątania oferuje również możliwość dołączenia do nich akcesoriów, takich jak haki do transportu tablic ostrzegających oraz organizery na środki czystości.

Oprócz tego, że są wygodnym odciążeniem dla pracowników pod względem fizycznym, wózki do sprzątania ułatwiają ich pracę, pomagając im łatwiej ulokować wszystkie rzeczy.