Krynica-Zdrój to doskonała baza wypadowa na górskie wycieczki po Beskidzie Sądeckim. Miasto ma także wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Połącz aktywny wypoczynek z leczniczymi zabiegami, które czekają na Ciebie w tym znanym uzdrowisku. Nie trać ani chwili, wyszukaj komfortowe apartamenty Krynica-Zdrój i udaj się na zasłużony urlop z wyjątkowymi atrakcjami!

Krynica-Zdrój i jej największe dobrodziejstwa polecają się na aktywny wypoczynek, dlatego zarezerwuj noclegi w górach dla siebie i bliskich, aby spędzić wyjątkowy urlop w tej okolicy. Podpowiadamy, co warto zobaczyć podczas wycieczki do województwa małopolskiego. Skorzystaj z kilku turystycznych podpowiedzi, dzięki którym odkryjesz uzdrowiskowy mikroklimat tego miejsca i będziesz miał naturę oraz niezwykłe beskidzkie krajobrazy na wyciągnięcie ręki.

Krynica-Zdrój – góry i turystyczne szlaki dla prawdziwych miłośników przyrody

Planujesz wypad w góry? Zawitaj do Krynicy-Zdroju – miasta, które otrzymało zaszczytne miano perły polskich uzdrowisk. Wypoczywali tutaj m.in. Józef Piłsudski, Henryk Sienkiewicz czy Jan Matejko. Przyjeżdżając do tego miejsca, z pewnością docenisz największe krynickie walory! Należą do nich m.in. malownicze beskidzkie szczyty (m.in. Jaworzyna Krynicka) oraz szlaki turystyczne. Można po nich chodzić np. z kijkami nordic walking albo przemierzać je na górskim rowerze, który bez większego problemu wynajmiesz w jednej z wielu wypożyczalni.

Przekonaj się, że panujący tu mikroklimat, regularne picie leczniczych wód, które pochodzą z aż 7 źródeł, oraz aktywny wypoczynek na łonie natury dają naprawdę zaskakujące efekty. W Krynicy-Zdroju z pewnością świetnie zregenerujesz swój organizm, dotlenisz go w trakcie pobytu na świeżym powietrzu i uzupełnisz poziom niezbędnych składników mineralnych. To jednak nie wszystko…

Piękno otaczającej przyrody, możesz podziwiać w trakcie konnej przejażdżki, którą turystom oferują pobliskie stadniny, albo podczas spływu zachwycającym Popradem. Na uwagę zasługuje też rześkie, typowo alpejskie powietrze, w którym wyczuwalne są olejki eteryczne w naturalny sposób produkowane przez lasy świerkowe.

Noclegi Krynica-Zdrój: doskonała baza wypadowa do pobliskich atrakcji

Aby spędzić wyjątkowy czas poza domem, musisz jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasło: Krynica-Zdrój noclegi, Krynica-Zdrój apartamenty, tanie noclegi Krynica-Zdrój albo Krynica-Zdrój domki, a następnie zarezerwować nocleg w górach w dogodnym dla Ciebie terminie. Zimą koniecznie skorzystaj z licznych stoków i tras narciarskich w najbliższej okolicy. Latem wjedź kolejką linową na Górę Parkową, a dodatkowo zaplanuj słynny na całą Polskę spacer w koronach drzew i ponad nimi!

Jeśli zatrzymasz się w samym sercu miasta, także w dzielnicy Krynica-Zdrój centrum znajdziesz kilka ciekawych miejsc do zwiedzania. Przede wszystkim warto zobaczyć charakterystyczne, drewniane wille z ozdobnymi rzeźbieniami i wykuszami, popularne domy zdrojowe i pijalnie wspomnianych już wcześniej wód leczniczych. Budynki te usytuowane są wzdłuż krynickiego deptaka.

W Krynicy-Zdroju obowiązkowym punktem jest również wizyta w Parku Zdrojowym oraz pamiątkowa fotografia pod słynnymi pomnikami: Nikifora (malarza pochodzenia łemkowskiego) i Jana Kiepury (pieśniarza oraz miłośnika brunetek i blondynek). Jeśli masz dzieci, do najciekawszych atrakcji dla najmłodszych można zaliczyć Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju, kompleks zjeżdżalni rynnowych, zjeżdżalnię pontonową oraz park linowy „Mamut”. Dla miłośników historii niezwykle pasjonujące może okazać się zwiedzanie łemkowskich cerkwi – czyli budowli sakralnych, które zachowały się w doskonałym stanie.

Noclegi w górach – komfortowe, bezpieczne i dopasowane do Twoich potrzeb

Chcesz przyjechać do Krynicy-Zdroju ze względu na jej piękne krajobrazy i uzdrowiskowy charakter? W tym miejscu spędzisz niezapomniany urlop niezależnie od pory roku, dlatego wejdź na stronę Sun & Snow i zarezerwuj nocleg w górach dla siebie oraz bliskich. Wybierz lokalizację, w której będziesz czuć się najlepiej.

Oprócz wygodnych miejsc noclegowych, komfortowych warunków i dodatkowych udogodnień (jak np. baseny dla dzieci, sala zabaw czy strefa wellness) możesz liczyć także na to, że w wybranym przez Ciebie apartamencie będą surowo przestrzegane wszystkie procedury bezpieczeństwa związane z trwającą pandemią. A może jesteś zainteresowany lokum, do którego możesz przyjechać ze swoim pupilem? Krynica-Zdrój ma doskonale rozbudowaną bazę noclegową, więc bez problemu znajdziesz ofertę dopasowaną do siebie.