Ze względu na dużą konkurencję na rynku wiele przedsiębiorstw walczy i zabiega o klientów. Jednak nie sztuką jest przyciągnąć klienta jednorazowo, ale sprawić by pozostał na dłużej i częściej korzystał z naszych, a nie konkurencyjnych, usług. W osiągnięciu tego, doskonale sprawdzają się między innymi programy lojalnościowe.

Czym właściwie jest system lojalnościowy?

System lojalnościowy jest nowoczesnym narzędziem marketingu, którego głównym celem jest utrzymanie długofalowych i trwałych relacji z klientami. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli sprawić, że klienci chętnie i często wracają do danego sklepu, a wszystko to dzięki dodanym korzyściom. Jednym z takim systemów lojalnościowych jest Zencard.pl, który wykorzystuje terminal płatniczy jako program lojalnościowy.

Jak to możliwe, że systemy lojalnościowe mają tak duży wpływ na powracalność klientów?

Wszystko dzięki metodom, które zachęcają do skorzystania z konkretnych usług, czy też produktów. Należą do nich głównie rabaty, karty do zbierania pieczątek, kolekcjonowanie punktów oraz nagrody. Perspektywa tego, że klient zyskuje coś dodatkowo, a jednocześnie oszczędza, zachęca go do ponownego skorzystania z usługi. Dodatkowo różnorodność systemów lojalnościowych sprawia, że możemy je dopasować do tego, jakie usługi świadczymy. Takie programy doskonale sprawdzają się zarówno w dużych marketach, jak i w branży gastronomicznej. System lojalnościowy daje również możliwość poznania głównych odbiorców naszych usług i produktów. To z kolei pomoże w przygotowaniu spersonalizowanej oferty tylko dla danej grupy klientów.

Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem rozpoznawalności lub zwróceniem uwagi nowych klientów, skorzystaj z dostępnych systemów lojalnościowych. Dzięki nim pozyskani klienci, którzy korzystają z programów lojalnościowych wydadzą nawet do 40% więcej w Twoim sklepie, a co za tym idzie, Ty zwiększysz sprzedaż. Co więcej zadowolony klient, skuszony dodatkowymi korzyściami będzie mimowolnie nas promował, opowiadając innym o tym, co zyskał dzięki programowi lojalnościowemu w danym sklepie.