Skuter elektryczny inwalidzki jest konstrukcją bardziej mobilną od wózków z napędem elektrycznym i stanowi on ułatwienie dla osób, które mają poważne problemy z poruszaniem się.

Funkcjonalność skuterów elektrycznych inwalidzkich

Skuter elektryczny inwalidzki ma kierunkowskazy i lampy do jazdy wieczorem lub nocą po drodze. Ta konkretna konstrukcja jest też dość wąska i dlatego można skuterem tego typu wjechać do sklepu samoobsługowego, co sprawia, że chory staje się bardziej samodzielny. Z jego pomocą można wjechać również do małych i wąskich pomieszczeń.

Skuter elektryczny inwalidzki na drodze

Skuter inwalidzki z silnikiem spalinowym to opcja szybsza i z tej przyczyny częściej spotykana na drogach, ale skuter elektryczny inwalidzki jest też przystosowany do jazdy po drogach publicznych. Poszczególne modele skuterów mogą znacznie się od siebie różnić. Chodzi nie o osiągi, ale też stylistykę wykonania oraz ilość miejsc siedzących. Te ciekawsze skutery są też droższymi konstrukcjami niż te podstawowe czterokołowe i jednomiejscowe. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ich funkcjonalność jest odmienna i dlatego osoba, która ma poważne problemy z chodzeniem, powinna bliżej przyjrzeć się dostępnym funkcjom.

Skuter elektryczny inwalidzki – co wybrać?

Skuter elektryczny inwalidzki może mieć trzy lub cztery koła. Jest również wyposażony w dwa miejsca siedzące, które tworzą tandem lub przylegają do siebie bokami. Ta zaawansowana opcja to rzecz jasna zabudowany skuter elektryczny inwalidzki, który jest nieco mniejszy od dwuosobowego samochodu kompaktowego. Taki pojazd doskonale sprawdzi się w przypadku osób starszych, które mają poważne problemy z kolanami. Mały skuter elektryczny inwalidzki sprawdzi się też na podjazdach dla wózków inwalidzkich z barierkami, czyli tam, gdzie nie wjadą większe tego typu pojazdy. Dlatego zakup takiego skutera elektrycznego inwalidzkiego to wybór, który w znacznym stopniu ułatwia codzienne funkcjonowanie.