Multi detektory gazu inaczej znane jako detektory wielogazowe są używane do wykrywania gazów palnych, wykrycia stopnia zużycia tlenu i szerokiej gamy gazów toksycznych. Idealnie nadają się do zastosowań komercyjnych, spełniając wymogi monitorowania bezpieczeństwa w wielu różnych gałęziach przemysłu. Jeśli również zastanawiasz się nad tym, czy detektor wielogazowy5 przyda się i w Twoim przemyśle – czas przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Detektor wielogazowy – czego się spodziewać?

Owe detektory zostały zaprojektowane z myślą o sytuacjach, w których różnorodne gazy wymagają monitorowania w tym samym czasie,. Detektory są dostępne przede wszystkim do użytku przemysłowego, ale na pewno można też bez problemu znaleźć taki model który jest w stanie spełnić indywidualne wymagania. Dostępne są jako stałe lub w pełni przenośne modele. Detektory te są powszechnie stosowane do następujących gazów: siarkowodoru, tlenku węgla, tlenu i substancji palnych.

O czym pamiętać decydując się na detektor wielogazowy dla przemysłu?

Wszystkie detektory gazu wymagają regularnej kalibracji, aby zapewnić dokładność odczytów gazu. Warto zatem nabyć model takiego detektora wielogazowego w miejscu, które oferuje pełną usługę kalibracji. Skontaktuj się z takim producentem, aby uzyskać szczegółowe informacje i wycenę tej usługi jak również by zorientować się czy są oni w stanie podpowiedzieć Ci, który z branych pod uwagę detektorów będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Wszystkie detektory wielogazowe mogą wykrywać wiele gazów za pomocą jednego detektora wielogazowego, ale różnią się między sobą szczegółami. Najlepiej więc jeśli poszukasz który z producentów posiada na tyle bogatą ofertę, że pozwala ona wybrać kombinację gazów docelowych, dopasowanych do Twojego środowiska przemysłowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiejsze staną się codzienne kontrole w różnych zakładach, bezpieczeństwo pracowników terenowych również będzie na wyższym poziomem. Taki sprzęt również idealnie nadaje się do kontroli bezpieczeństwa przed rozpoczęciem pracy w podziemnym placu budowy i wiele więcej.