Klocki LEGO to jedna z tych nielicznych zabawek, którą kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Z pewnością wynika to z różnorodności i szerokiego asortymentu klocków.

Na rynku znajdziemy różne stopnie skomplikowania, dostosowane do konkretnego przedziału wiekowego. Co więcej, sklep z klockami LEGO ma również ofertę dla zupełnych maluchów, powyżej 18 miesiąca życia. Poza tym po całym dniu pracy, lub nauki to właśnie konstruowanie może okazać się niezawodną metodą na relaks i rozładowanie emocji.

Składanie klocków LEGO – nauka cierpliwości i precyzji

Składanie gotowych zestawów LEGO wymaga dokładnego podążania za instrukcją. Jeśli pominiemy jeden z kroków może okazać się, że konstrukcja się nie uda. W związku z tym uczy to pracy nad cierpliwym i sumiennym dążeniem do celu. Co więcej, składanie klocków to raj dla perfekcjonistów. Nic tak bardziej nie satysfakcjonuje, jak ukończona budowla, która dumnie przypomina o żmudnej pracy przez wiele godzin. Skupienie się na logicznym spalaniu elementów, to jedna z metod na relaks i wyładowanie emocji po całym dniu. Pozwala to również na wyciszenie i wsłuchanie się we własne przemyślenia. Na co dzień otacza nas mnóstwo bodźców, dlatego kilka godzin spędzonych wyłącznie na jednej czynności, to realny odpoczynek dla umysłu.

Klocki LEGO i nawiązania do popkultury

LEGO to już nie tylko najpopularniejsze bajki. Coraz więcej pojawia się produktów, nawiązujących do najnowszych, lub kulturowych produkcji filmowych/serialowych. Wśród nich między innymi zestawy z „The Office”; „Friends”; „Harry Potter”; a także Marvela i wiele innych. Poza tym twórcy otwierają się także na sztukę. Stąd znajdziemy konstrukcję najwybitniejszych dzieł malarskich, czy architektoniczne perełki. Chodzi między innymi o „Koloseum” i zestaw z „Gwiaździstym Niebem” Vincenta van Gogha.

Zwykle zestawy klocków LEGO dla dorosłych, posiadają po kilka tysięcy elementów. W związku z tym to nie rozrywka na piętnaście minut, a często nawet kilka tygodni. Zamiast przesiadywać godzinami na social mediach, możemy skupić się na czynnościach, które będą miały pozytywny wpływ. W końcu konstruowanie z klocków pobudza nie tylko wyobraźnię u najmłodszych, lecz także u dorosłych. To ciekawe ćwiczenie dla osób mających problem z niekonwencjonalnym, lub przestrzennym myśleniem.

Ciekawym wyzwaniem są między innymi modele LEGO Technic, które dodatkowo możemy sterować z pozycji aplikacji. Ich konstrukcja wymaga nieco więcej wysiłku, a to ze względu na liczne mechanizmy. Wbrew pozorom możemy się wiele nauczyć w trakcie konstruowania ulubionych modeli pojazdów, w tym sposobu napędu i działania silnika.