Bazując na gromadzonych na przestrzeni ostatnich lat danych statystycznych możemy jednoznacznie stwierdzić, iż drzwi harmonijkowe w dalszym ciągu nie zyskały sobie zbyt wielkiej przychylności rodaków…co dziwi przede wszystkim z uwagi na fakt, iż są one dostępne w niezwykle przystępnych cenach, jak również gwarantują nie tylko estetyczny wygląd ale i bardzo wysoką wytrzymałość.

Aby przyczynić się choćby w minimalnym stopniu do zmiany nadmienionego trendu, postanowiliśmy przygotować dla naszych czytelników materiał, w którym to postaramy się ich przekonać, iż drzwi harmonijkowe pochwalić się mogą wieloma zaletami – serdecznie zapraszamy do lektury!

Drzwi będące bohaterami naszego dzisiejszego wpisu cechują się niezwykle szeroką paletą zastosowań – mogą one zostać wykorzystane tak w przestrzeni mieszkalnej, użytkowej, jak i firmowej. Doskonale sprawdzą się one jako dekoracyjno-funkcjonalny element oddzielający od siebie poszczególne pomieszczenia. Zdaniem ekspertów, są one wręcz perfekcyjnym rozwiązaniem w przypadku przestrzeni niewielkich, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, natomiast użytkownik nie może sobie po prostu pozwolić na standardowe drzwi otwierane i zamykane, bowiem mogłyby one uszkadzać znajdujące się w pobliżu framugi meble, elementy dekoracyjne, czy też komponenty oświetleniowe.

Uważamy także, że drzwi harmonijkowe staną się ciekawym dodatkiem estetycznym w przestrzeniach o wystroju minimalistycznym, bowiem wprowadzą one spersonalizowany, ekskluzywny nastrój do takiego wnętrza, natomiast użytkownik decydujący się na ich zakup będzie mógł mieć pewność, że ich nabycie nie będzie wiązało się z nadmiernie wygórowanymi kosztami. Nawet jeżeli podejmiemy decyzję o zaopatrzeniu się w system harmonijkowy oferowany nam przez renomowane przedsiębiorstwo cieszące się doskonałą renomą na rynku, stosunek ceny do jakości będzie utrzymywał się na nadzwyczaj korzystnym poziomie, co spowodowane będzie przede wszystkim stale niewielkim zainteresowaniem omawianym rozwiązaniem na rodzimym rynku.

Czy drzwi harmonijkowe mogą być stosowane we wszystkich przestrzeniach? Okazuje się że niekoniecznie, bowiem z uwagi na swoją specyfikę są one relatywnie lekkie, a także bazują na wykorzystaniu prowadnic, co sprawia, że pomiędzy poszczególnymi panelami a podłogą i sufitem występować mogą dość duże szczeliny. Sprawia to, że drzwi harmonijkowe nie zapewnią nam zadowalającej szczelności oraz izolacji termicznej, a więc powinny być wykorzystywane wyłącznie w pomieszczeniach odpowiednio doszczelnionych i zaizolowanych. Jest to naszym zdaniem ich jedyny mankament, bowiem poza tą bolączką można je uznać za niemalże idealny komponent wykończeniowo-użytkowy, który to sprawdzi się tak w dużej przestrzeni mieszkalnej, jako element oddzielający od siebie poszczególne sekcje biura, jak i drzwi prowadzące do pomieszczenia rekreacyjnego w obiekcie użyteczności publicznej. Uważamy, że podczas renowacji budynku lub wznoszenia go od podstaw jak najbardziej warto rozważyć nabycie takiego systemu – z pewnością nie będziemy żałowali podjętej decyzji!