Coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie w swojej domowej kuchni ekspresu do kawy. Takie urządzenie daje nam po prostu możliwość samodzielnego przygotowania dla siebie każdego ranka pysznej i aromatycznej kawy. Obecnie w sklepach z artykułami AGD można kupić wiele rodzajów domowych ekspresów. Najlepszą opinią wśród użytkowników cieszą się jednak ekspresy automatyczne. W artykule opisujemy, jak działają automatyczne ekspresy do kawy, jakie dają możliwości oraz jakie są zalety ich stosowania.

Co to jest automatyczny ekspres do kawy?

Automatyczne ekspresy do kawy to najbardziej nowoczesne rodzaje domowych ekspresów. Jest to rodzaj ekspresu ciśnieniowego, w którym ma się możliwość przygotowania różnych rodzajów napojów kawowych, zarówno zwykłej kawy czarnej lungo lub espresso, jak i różnych rodzajów kawy z mlekiem. W ekspresie automatycznym znajdują się 3 pojemniki. Do jednego wsypuje się ulubioną kawę ziarnistą, do drugiego mleko w proszku, a do trzeciego wodę. Najnowocześniejsze rodzaje automatycznych ekspresów do kawy mają też możliwość podłączenia do wody bieżącej, dzięki czemu zawsze kawa jest wytwarzana ze świeżej, dopiero co pobranej wody i nie trzeba zawsze pamiętać o napełnianiu wodą pojemnika. Ekspres automatyczny samodzielnie także mieli potrzebną mu ilość kawy. Jakie korzyści są z takiego sposobu konstrukcji automatycznych ekspresów do kawy?

Dlaczego warto jest kupić automatyczny ekspres do kawy?

Automatyczne ekspresy do kawy najlepiej się sprawdzają w domach, w których pite są różne rodzaje kawy. Jeżeli ktoś pije wyłącznie espresso lub inną kawę czarną bez mleka, całkowicie mu wystarczy zakup zwykłego ciśnieniowego ekspresu kolbowego lub kapsułkowego. Z kolei, jeżeli ktoś nie lubi za bardzo aromatycznej kawy z ekspresu ciśnieniowego, tylko bardziej mu smakuje czarna kawa po turecku, powinien na co dzień korzystać z ekspresu przelewowego. A dlaczego warto jest kupić ekspres automatyczny?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego AGD Smart, który posiada w swojej ofercie wiele rodzajów domowych ekspresów do kawy: Największą korzyścią ze stosowania w swoim domu automatycznych ekspresów do kawy jest to, że są one najłatwiejsze w obsłudze. W zwykłych kolbowych lub kapsułkowych ekspresach ciśnieniowych możemy łatwo przyrządzić jedynie kawę espresso, która może stanowić podstawę dla innych rodzajów kawy, które jednak trzeba później już samodzielnie dokończyć. W ekspresach automatycznych od razu jest zaprogramowanych kilka rodzajów kawy i do ich przyrządzenia wystarczy tylko uzupełnienie wszystkich pojemników i wciśnięcie odpowiedniego przycisku na panelu kontrolnym. W dobrej jakości ekspresach automatycznych zaprogramowanych może być nawet kilkanaście rodzajów napojów kawowych, dzięki czemu nie trzeba każdego dnia rozpoczynać dnia od picia takiego samego jego rodzaju.

W ekspresie automatycznym każda kawa jest przygotowywana przez urządzenie. Użytkownik może sprawdzić w instrukcji urządzenia, z czego składa się każdy przygotowywany przez ekspres rodzaj kawy. Z ilu się składa dawek kawy espresso, z ilu porcji wody, mleka oraz w jaki sposób są one ze sobą mieszane. W praktyce, żeby przygotować swoją ulubioną kawę, wystarczy tylko wcisnąć na panelu odpowiedni przycisk.

Jakie są rodzaje dostępnych automatycznych ekspresów do kawy?

Obecnie w dobrze wyposażonych sklepach z artykułami AGD można kupić już nie tylko zwykłe stojące automatyczne ekspresy do kawy, ale również ekspresy do kawy do zabudowy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że automatyczne ekspresy do kawy są jednak nieco większe niż ekspresy kolbowe, przelewowe czy kapsułkowe. Umieszczenie takiego elementu wyposażenia kuchni w zabudowie sprawi, że nie zajmie on nam miejsca na kuchennym blacie. Sama kuchnia dzięki temu będzie się też dużo lepiej prezentowała i będzie w niej zachowany większy porządek.