Dobierając odpowiednie dla nas kosmetyki, zwłaszcza pod prysznic, często zastanawiamy się, co będzie dla nas najlepsze. W dobie wielu reklam wybory bywają trudne, bowiem w natłoku propozycji nie jest łatwo podjąć decyzję. Co najlepiej stosować do kąpieli – żel pod prysznic czy płyn do kąpieli?

Płyn do kąpieli

Stosujemy go przede wszystkim, aby się odprężyć, rozkoszujemy się specjalnie dobranym zapachem. Idealnie nadaje się do długich, leniwych kąpieli po wyczerpującym dniu. Bardzo często mogą także zawierać zmiękczające wodę olejki czy ekstrakty owocowe, które mogą pomóc w pielęgnacji skóry. Wiele znajdujących się w nich witamin może wpływać na naszą skórę i samopoczucie. Nie zawsze jednak nadają się dla alergików czy do skóry nadwrażliwej, bowiem często tworząca się przy ich użyciu piana działa drażniąco. Warto zatem zwrócić uwagę na jego skład.

Żel pod prysznic

Żel pod prysznic jest płynną formą mydła. Często taka forma pozwala zaoszczędzić trochę czasu oraz może zawierać lepsze dla skóry składniki, które ją lepiej odżywią oraz nawilżą. Warto poszukać takich, które zawierają w sobie nawilżające składniki mineralne, roślinne ekstrakty czy łagodne olejki eteryczne. Nasza skóra z pewnością nam za to podziękuje. Naukowcy potwierdzili, że żel pod prysznic czyści skórę delikatniej niż mydło. Ma także zbliżone pH do naszej skóry.

Płyn do kąpieli czy żel pod prysznic – co wybrać?

Pierwszą różnicą jest efekt ich działania. Płyn do kąpieli pod wpływem wody szybko zmieni się w pianę, która otuli wannę oraz nasze ciało. Towarzyszyć temu będą z pewnością piękne efekty zapachowe. Żel pod prysznic działa jak mydło, mniej się pieni i służy jedynie do umycia się. Nie spieni się tak spektakularnie jak płyn do kąpieli. Warto też zauważyć, że użycie płynu do kąpieli niczym żelu pod prysznic może zadziałać drażniąco na skórę, ponieważ jest to bardzo stężony produkt.
Kolejną różnicą jest wartość pielęgnacyjna. Farmaceuci zdecydowanie polecają używanie przede wszystkim żelu pod prysznic. Działa on łagodniej na skórę i zapewnia jej większą pielęgnację. Dużym plusem jest opcja dobrania większej czy mniejszej ilości zapachowych składników. Nie każdy z nas lubi bardzo intensywnie pachnące żele pod prysznic. Niektórzy dbają przede wszystkim o efekt odświeżenia i nawilżenia.

Bardzo wiele internautek podczas internetowych ankiet na forach kosmetycznych znacznie częściej wybiera żel pod prysznic. Uważają, że jest wydajny, wygodny, a przede wszystkim rzadziej powoduje uczulenia czy dłuższe problemy skórne. Po płyn do kąpieli sięgają w momencie, kiedy potrzebują odrobiny odprężenia oraz luksusu. Zmysłowy zapach, piana i ciepła woda wprawiają każdego w dobry nastrój. Warto jednak przemyśleć obie opcje i dokonać wyboru zgodnie z naszymi potrzebami i upodobaniami.