Bakterie, wirusy, roztocza i inne drobnoustroje od zawsze stanowią ogromne zagrożenie dla ludzkiego organizmu. Powodują szereg groźnych chorób. Szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są osoby z obniżoną odpornością oraz takie, które cierpią na szereg chorób przewlekłych. Jak zadbać o higienę odzieży podczas domowej kwarantanny?

Groźne zarazki w domowej przestrzeni

Współczesna pandemia koronowirusa jest doskonałym przykładem na to, jak niezmiernie istotne jest dbanie o codzienną higienę. Do zarażenia się drobnoustrojami może dojść podczas wielu prozaicznych czynności, choćby poprzez podanie ręki drugiej osobie. Higiena powinna być na pierwszym miejscu, dlatego tak dużo mówi się o częstym oraz dokładnym myciu rąk. Co jednak zrobić z ubraniami, gdy za oknem wciąż są na tyle niskie temperatury, że wychodząc na zewnątrz, trzeba okryć się ciepłym płaszczem? Przecież wracając do domu, można przynieść na wierzchnim odzieniu całe zastępy groźnych zarazków! Remedium na te problemy może okazać się odkażanie parą za pomocą steamera do prasowania. To nie żart! Parownica nie tylko doskonale rozprasuje wszelkie zagniecenia, lecz także dzięki wysokiej temperaturze może unieszkodliwić wiele drobnoustrojów.

Odkażanie parą za pomocą steamera do prasowania

Podczas wykonywania codziennych czynności, wyjścia do pracy czy na zakupy po niezbędne produkty spożywcze można zgromadzić na wierzchnim okryciu wiele potencjalnie groźnych drobnoustrojów. Część z nich jest obojętna dla organizmu, jednak mogą zdarzyć się też takie, które powodują realne zagrożenie. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego na wszelki wypadek należy pamiętać o tym, aby regularnie odkażać odzież wierzchnią. Nie trzeba w tym celu oddawać kurtki czy płaszcza do pralni chemicznej. Odkażanie parą za pomocą steamera do prasowania jest jak najbardziej możliwe w domowych warunkach. Najlepiej do tego będzie się nadawał profesjonalny steamer stojący, który osiąga temperaturę ponad stu stopni – nie mają z nim szans żadne zarazki.

Nie tylko kurtki – co jeszcze można odkazić?

Chcąc zapewnić swojej rodzinie higienę na najwyższym możliwym poziomie, należy pamiętać o tym, aby nie ograniczać się jedynie do dokładnego posprzątania pomieszczeń, regularnego mycia rąk czy odkażania odzienia wierzchniego. Odkażanie parą za pomocą steamera do prasowania to doskonały sposób na to, aby pozbyć się zarazków także z powierzchni torebki, plecaka, szalika czy kurki. Należy wcześniej jednak sprawdzić, czy gorąca para nie wpłynie negatywnie na materiał. Przy pomocy parownicy można również oczyścić dziecięce zabawki. Jak widać na zamieszczonych powyżej przykładach, parownica to niesamowite urządzenie. Można dzięki niej wyprasować i jednocześnie odkazić wiele ubrań i przy okazji zadbać o higienę odzieży wierzchniej czy zabawek dziecka. Tyle możliwości za tak niewielką cenę, a zdrowie przecież jest bezcenne!