Prezerwatywa to jeden z najpopularniejszych środków antykoncepcyjnych. Poza ochroną przed niechcianą ciążą, jako jedyna z dostępnych na rynku, znacznie obniża ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogami płciowymi. Mimo swojej popularności, wciąż wielu mężczyzn nie wie, jak wybrać prezerwatywę odpowiednią właśnie dla niego. Trudno się dziwić – seks to niesłusznie w wielu przypadkach wciąż temat tabu, a edukacja seksualna w szkołach nie zawsze przynosi spodziewane rezultaty. Młodzi ludzie wśród swoich rówieśników boją się zadawać niezręczne pytania – wolą znaleźć odpowiedź na swoje zagwostki w internecie, gdzie jest ich wiele, jednak nie wszystkie zgodne z prawdą. Na co zatem zwrócić uwagę w wyborze prezerwatyw, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa i komfort podczas stosunku?

Prezerwatywa ma rozmiar! 

Choć każdy człowiek idący na zakupy do galerii handlowej wie, jakiego rozmiaru szukać na sklepowych półkach, okazuje się że wiedza ta kończy się zazwyczaj na ubraniach i obuwiu. Prezerwatywy są dostępne w różnych rozmiarach – można dobrać je idealnie względem indywidualnych uwarunkowań, tak aby była dobrze dopasowana. Za duża prezerwatywa może zsunąć się z członka w trakcie stosunku – jest to niezwykle ryzykowne, gdyż traci ona swoje właściwości – nie chroni przed niechcianą ciążą, ani chorobami przenoszonymi drogami kropelkowymi.
Za mała prezerwatywa może powodować ból oraz zaburzać erekcję – ściskając ciała jamiste penisa hamuje prawidłowy przepływ krwi.
Przed zakupem prezerwatyw warto zapoznać się z dostępnymi rozmiarami i wybrać te, które wydadzą się najodpowiedniejsze. Farmaceuci, których można bez problemu spotkać w każdej aptece, są gotowi pomóc i doradzić w wyborze odpowiedniego zabezpieczenia – poproszenie ich o pomoc w tej kwestii nie powinno być żadnym powodem do wstydu.

Wybierz odpowiedni materiał! 


Prezerwatywa
w dzisiejszych czasach przestała być wytwarzana wyłącznie z lateksu. Wiele osób (zarówno kobiet jak i mężczyzn) nie może uprawiać seksu z pomocą prezerwatywy, ze względu na reakcje alergiczne. Warto obserwować swoje ciało – jeżeli po stosunku z prezerwatywą występuje pieczenie, świąd lub dyskomfort w okolicach miejsc intymnych, należy następnym razem sięgnąć po prezerwatywę bezlateksową.

Kształt i nawilżenie! 

Prezerwatywa, choć jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogami płciowymi, może nieco urozmaicić zbliżenie seksualne. Wybór dostępnych na rynku prezerwatyw jest ogromny – poza odpowiednim rozmiarem i materiałem, można wybrać takie, które będą stymulowały odczucia seksualne, np. rozgrzewające, chłodzące, smakowe czy te, ze zwiększoną ilością lubrykantu.