Na dzień dzisiejszy zdecydowana większość osób posiada swój własny samochód, który bez wątpienia jest w stanie ułatwić życie. Jednak, jeśli się go posiada to trzeba również o niego dbać – nie tylko pod względem mechanicznym, ale również wizualnym.

Dlaczego warto dbać o lakier samochodu?

Jeśli zaniedbamy lakier naszego samochodu to niestety po pewnym czasie stanie się on najzwyczajniej w świecie brzydki i nieestetyczny. Właśnie z tego względu najlepiej jest w miarę możliwości regularnie odwiedzać myjnię, aby zmywać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Jak się okazuje to zdecydowanie za mało, gdyż niektóre z nich wnikają w głąb karoserii i tutaj z pomocą może przyjść glinka do lakieru. Istnieje spora szansa na to, że wiele osób nie wie co to takiego, jednak glinka do lakieru w dużym stopniu przypomina masę polerską ze specjalnymi cząsteczkami występującymi w pastach polerskich. Przy stosowaniu wnika ona w mikro szczeliny lakieru i niezwykle dogłębnie go czyści. Warto wiedzieć o tym, że zastosowanie czegoś takiego na karoserii naszego pojazdu da nam w zasadzie pewność tego, że usuniemy żywicę, cząstki asfaltu czy też ptasie odchody. Prawda jest taka, że podczas klasycznego mycia bardzo często nie da się usunąć z lakieru wspomnianych zanieczyszczeń, dlatego skuteczna może okazać się glinka do lakieru. Zanim się ją zastosuje to koniecznie trzeba dokładnie umyć powierzchnię lakieru. Warto wiedzieć, że glinkowanie bardzo często zajmuje kilka godzin. Z kolei po zakończeniu tego procesu zaleca się nałożenie na lakier wosku samochodowego, aby nadać blasku całej karoserii.

Dlaczego mycie samochodu nie zawsze jest skuteczne?

Ktoś może powiedzieć, że przecież odwiedza regularnie myjnię samochodową, a więc zanieczyszczenia są usuwane z lakieru – nic bardziej mylnego. Pamiętajmy o tym, że bardzo często na myjniach woda leci pod wysokim ciśnieniem, a co za tym idzie może jeszcze bardziej wciskać zanieczyszczenia w lakier. Ponadto korzystając z myjni raczej nie jesteśmy w stanie umyć samochodu w dokładny sposób. Co prawda zmyjemy większość zabrudzeń powierzchownych, ale niestety pozostają jeszcze te wewnątrz lakieru, których nie widać gołym okiem. Innym powodem przez, który nasze auto nawet po odwiedzeniu myjni nie do końca jest czyste może być pośpiech, a więc po prostu nasza niedokładność, a co za tym idzie warto się do tego jak najbardziej przyłożyć.