Wynajem domu lub mieszkania to świetny sposób na stworzenie pasywnego źródła dochodu. Nie musisz nic robić, a pieniądze za czynsz co miesiąc wpływają na Twoje konto. A przynajmniej tak to powinno wyglądać. Czy istnieje tarcza, która ochroni Cię przed niewypłacalnymi najemcami? Okazuje się, że tak!

Dlaczego najemcy nie płacą czynszu?

Praktyka pokazuje, że najczęstszymi przyczynami narastających zaległości są niespodziewane problemy życiowe. Takie zdarzenia jak nagła utrata pracy, zadłużenie w parabanku czy upadek firmy przynoszącej dochód mogą się zdarzyć każdemu z nas. Czasami jednak możesz po prostu trafić na nieuczciwego kontrahenta. W bazach dłużników figuruje obecnie ponad 4 miliony obywateli!

Bez względu na przyczynę niewypłacalności, z punktu widzenia wynajmującego sytuacja zawsze wygląda tak samo – przestaje on regularnie otrzymywać czynsz.

Niestety rozmowy z dłużnikiem nie zawsze pomagają. Dlatego znacznie lepiej zapobiegać niż leczyć. Z pomocą przychodzi aplikacja, której zadaniem jest weryfikacja najemców przez internetNa czym polega to rozwiązanie?

Jak działają Standardy Weryfikacji?

Aplikacja Standardy Weryfikacji to intuicyjne narzędzie służące do szybkiego sprawdzenia tożsamości, wypłacalności, zarobków i historii kredytowej klienta. Wystarczy, że założysz w serwisie konto odpowiadające Twoim potrzebom i wyślesz najemcy link weryfikacyjny. Cała procedura zajmie Ci nie więcej niż 3 minuty.

Najemca wypełnia formularz, a Standardy Weryfikacji zajmą się resztą. Po dokonaniu dokładnej oceny otrzymasz na maila certyfikat rzetelności.

Czy aplikacja jest dokładna? Tak, ponieważ zespół współpracuje z 27 bankami oraz największymi bazami dłużników. Zapewnia przy tym najwyższe standardy jakości obsługi oraz poufności przekazywanych danych (zgodność z RODO oraz PSD2, czyli Payment Services Directive).

Czy korzystanie z aplikacji się opłaca?

Pamiętaj, że nie wszystkie okoliczności jesteś w stanie zweryfikować podczas rozmowy z najemcą, a próba uzyskania od niego zaświadczenia o braku długów lub wysokości przychodów niemal na pewno zakończy się fiaskiem.

Decydując się na skorzystanie z usług Standardów Weryfikacji, otrzymasz potwierdzenie danych wskazanych w dowodzie osobistym. W ten sposób możesz uniknąć próby oszustwa. Będziesz mógł także zweryfikować, czy bieżące dochody najemcy pozwolą na płynne regulowanie należności.

Nie licz na przypadek i nie ryzykuj! Nieuczciwy najemca potrafi być uciążliwym problem. Weryfikując kontrahenta, kupujesz swój spokój i pewność, że zawarłeś bezpieczną transakcję.