Stawianie na piedestale rozwoju zawodowego wiąże się często z życiem w szybkim tempie, a nierzadko czasochłonnych dojazdach do pracy. W tym wszystkim ciężko zadbać o zdrowy styl życia. W takim momencie pomocne okazują się usługi firmy cateringowej, która to oferuje dietę pudełkową z dostawą. Na czy ona polega? Jakie plany żywieniowe są najczęściej wybierane? Jakie są zalety cateringu pudełkowego? Czy warto z niego skorzystać?

Catering dietetyczny z dostawą – na czym to polega?

To codziennie dostarczanie jedzenia do klientów. Zazwyczaj jest to kompletny zestaw posiłków na cały dzień. Wiele osób decyduje się na jedzenie pudełkowe z dostawą ze względu na dietę odchudzające. Trzeba wiedzieć ze firmy cateringowe posiadają różne typy jadłospisów. Może to być także wegetariański catering dietetyczny, jak i dieta dla sportowców bądź bezglutenowa i inne. Większość z cateringów proponuje konsultacje dietetyczne. Są one niezwykle pomocne przy doborze parametrów diety. Chodzi tu o kaloryczność, jak i eliminację konkretnych produktów. Standardowa dieta pudełkowa to 5 posiłków, które są dostarczane przez kuriera o ustalonej porze. Dania mogą zostać przywiezione do domu lub biura, a dokładniej pod adres wskazany przez zamawiającego. W gotowym zestawie znajdują się trzy główne posiłki:

 • Śniadanie,
 • Obiad,
 • Kolacja;

Oraz dwa uzupełniające:

 • Drugie śniadanie,
 • Podwieczorek.

Z jakich diet klienci najchętniej korzystają w cateringu dietetycznym?

 1. Gluten&Diary Free, czyli dieta bez glutenu oraz bez nabiału, dla osób z nietolerancjami pokarmowymi. Opiera się na mięsie, owocach, rybach i zbożach bezglutenowych. Oprócz tego, że eliminuje dolegliwości związane ze spożywaniem glutenu, to także pomaga w zmniejszeniu masy tłuszczowej.
 2. Keto Power – jedzenie tłuszczu, pozwala tłuszcz spalać. Skuteczna w walce z otyłością. Jest gwarancją spadku masy ciała.
 3. Low Carb, czyli dieta niskowęglowodanowa, w której przeważa nabiał, mięso, owoce i warzywa. Pozwala szybko schudnąć, ponieważ przyspiesza metabolizm.
 4. Slim fit – dla osób, które cenią sobie zdrowe odżywianie i ustabilizowany styl życia.
 5. Sport dla regularnie trenujących. Dzięki niej do organizmu dostarczana jest odpowiednia ilość makro i mikroskładników. Ponadto jest pomocna w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej.
 6. Vegan – różnorodne i zdrowe posiłki wegańskie, przygotowywane z produktów roślinnych. Bogate w owoce, rośliny strączkowe, warzywa i zboża.

Jakie są największe zalety cateringu pudełkowego?

 1. Oszczędność czasu – brak konieczności codziennego przygotowywania zdrowych oraz zbilansowanych posiłków, które zajmują bardzo dużo czasu. Dlaczego? Bo wymaga to planowania dań, zrobienia zakupów, a także gotowania. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, dlatego chętnie sięgają po jedzenie pudełkowe z dostawą.
 2. Różnorodność posiłków, ponieważ każdego dnia zostają dostarczone inne dania np. inspirowane kuchniami świata. Tania dieta pudełkowa Poznań jest idealna dla osób, które lubią próbować nowych smaków. Urozmaicone menu to ochrona organizmu przed niedoborami witaminowymi.
 3. Skuteczność. Nieważne, czy klient wybierze dietę odchudzającą, czy dietę na masę, czy z wykluczeniem konkretnych składników. Długotrwała współpraca z firmą cateringową przynosi wymierne efekty. Wszystko dzięki temu, że doborem diety zajmą się wykwalifikowani specjaliści. To dietetycy wyliczą kalorie, dobiorą produkty, aby posiłki były pełnowartościowe. Natomiast doświadczeni kucharze zadbają odpowiednio o walory smakowe.

Jedzenie pudełkowe z dostawą – czy warto skorzystać?

Odpowiedź oczywiście nie jest jednomyślna, gdyż to kwestia indywidualna. Jeżeli jednak to pytanie bardzo przyszłego klienta nurtuje to warto, aby skorzystał z zestawu próbnego, oferowanego przez tani catering dietetyczny. Pakiet zawiera tanią dietę pudełkową na cały dzień. Dzięki temu będzie mógł się przekonać, czy ta forma żywienia spełnia jego oczekiwania, zaspokoją głód i czy po prostu mu smakuje. Zestaw testowy może zamówić w wygodny sposób przez internet, a gotowe jedzenie zostanie dostarczone bezpośrednio pod jego drzwi. Warto zaznaczyć, że jeśli spróbuje choć raz cateringu pudełkowego, ciężko będzie mu się z nim rozstać.