Inwestowanie w mieszkania na wynajem nadal ma się świetnie. Gdy chcemy kupić „M” po to, aby je wynająć, kluczowe znaczenie ma jego lokalizacja. O czym warto pamiętać, by zarobić jak najwięcej?

Zarobki na mieszkaniach na wynajem mogą być naprawdę bardzo atrakcyjne. Z drugiej strony dla uzyskania optymalnych zysków konieczne jest spełnienie szeregu różnych wymogów. Właśnie dlatego inwestorzy często zastanawiają się, gdzie kupno mieszkania będzie najbardziej rentowne.

Dobra lokalizacja jest najważniejsza

Dla inwestora najważniejszym parametrem związanym z zakupem mieszkania na wynajem jest jego lokalizacja – niezależnie od tego, czy chodzi o mieszkania nowe, czy z drugiej ręki, to właśnie położenie jest tutaj kluczowe. Najwięcej na wynajmie nieruchomości można zarobić w dużych miastach w kraju, w tym między innymi w Warszawie, Gdańsku, Krakowie czy też we Wrocławiu, gdzie deweloperzy stale realizują nowe inwestycje mieszkaniowe – https://ronson.pl/. Liczy się także sama lokalizacja w danym mieście – tutaj prym wiodą mieszkania położone w centrum lub dobrze z nim skomunikowane, na przykład przy metrze, liniach SKM.

Mieszkanie na wynajem – krótkoterminowo czy długoterminowo?

Gdy chcemy zdecydować się na kupno mieszkania na wynajem, możemy wybrać zarówno wynajem krótkoterminowy, inaczej turystyczny, jak również długoterminowy. Ten pierwszy przynosi lepsze zyski, ale jest też bardziej wymagający – konieczna jest obsługa klienta. W drugim mieszkanie wynajmujemy od razu na dłuższy czas, na przykład studentom, pracownikom, rodzinom. Wtedy zarobki będą wprawdzie niższe, ale to mniej wymagające rozwiązanie dla właściciela nieruchomości.

Oczywiście, o zarobkach na mieszkaniu decyduje także szereg innych czynników, w tym między innymi jego rok budowy, standard wykończenia, wyposażenie, proponowana cena. Jeśli uda nam się wybrać atrakcyjną nieruchomość, wówczas zarobek na czysto może wynosić nawet ponad 5 procent w skali roku, co czyni inwestowanie w nieruchomości jedną z najlepszych metod inwestycyjnych na dzień dzisiejszy.