Współczesna medycyna estetyczna umożliwia dokonywanie wielu poprawek w wyglądzie twarzy i ciała. Zabiegi medycyny estetyczniej nie są już w obecnych czasach niczym kontrowersyjnym. Kanony piękna ulegają metamorfozie, a świadomość pacjentów wzrasta, przez co coraz częściej decydują się wykonanie zabiegu w klinice medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna – co to jest?

Już od starożytności ludzie pragnęli wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Z biegiem lat wykształcono różne metody, aby osiągnąć ten cel. Dzięki nim można cieszyć się swoim zdrowym wyglądem przez długi czas.

Medycyna estetyczna jest działem estetologii medycznej, a więc nauki, która zajmuje się badaniem, kreowaniem, pielęgnacją i przywracaniem atrakcyjności. Ma stosunkowo niedługą historię, gdyż za jej oficjalny początek traktuje się drugą połowę XX wieku. Opiera ona swoje działania na lekach oraz zabiegach, które charakteryzują się mało inwazyjnym charakterem, a które korygują wygląd i wyraźnie spowalniają naturalne procesy starzenia się skóry.

Klinika medycyny estetycznej – jakie zabiegi oferuje?

Na rynku można się spotkać z szerokim wachlarzem usług w zakresie medycyny estetycznej. Niektóre z nich przeprowadzane są bezpośrednio na twarzy pacjenta, a pozostałe, w innych miejscach ciała. Zabiegi z omawianego zakresu najczęściej wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej. Doświadczenie i profesjonalna wiedza specjalistów umożliwiają uzyskanie naturalnego i atrakcyjnego wyglądu. Właśnie z tego powodu warto zdać się na opinię profesjonalistów w tej dziedzinie.

Zabiegi na twarzy

Terapie skór problematycznych, które przeprowadza się w klinice estetycznej, pomogą uporać się z takimi problemami, jak atopowe zapalenie skóry czy trądzik. Najpierw specjaliści dokonują diagnozy, aby móc zdefiniować rodzaj skóry pacjenta, a następnie wdrażają odpowiednią terapię, by móc poradzić sobie z tym problemem.

Odmładzanie twarzy jest zabiegiem, dzięki któremu wyraźnie i skutecznie opóźnić można procesy starzenia się. W zależności od potrzeb zastosowane zostaną zróżnicowane metody, które pomogą odmłodzić twarz niezależnie od wieku.

Usuwanie rozszerzonych naczyń i przebarwień przydadzą się osobom, które muszą na co dzień radzić sobie z rumieniem w różnej postaci. Pękające naczynka są charakterystyczną cechą skóry wrażliwej, przez co tacy pacjenci mogą borykać się z tym defektem.

Medycyna estetyczna - jak dbać o swój wygląd?

Zabiegi na całym ciele

Modelowanie sylwetki w klinice medycyny estetycznej polega na udoskonaleniu sylwetki, a nie zmniejszeniu całkowitej masy ciała. Zabiegi oraz ćwiczenia mają służyć wyszczupleniu i poprawieniu proporcji, a także szybko i trwale pozbyć się niepotrzebnych komórek tłuszczowych.

Blizny i rozstępy dla wielu osób mogą być nieestetycznym aspektem ich ciała. Na szczęście ich redukcja możliwa jest dzięki medycynie estetycznej.

Nieinwazyjna ginekologia estetyczna pozwoli przywrócić komfort intymny z czasów przed porodem. Jest to zabieg nieinwazyjny, dzięki któremu możliwe stanie się ulepszenie funkcji narządów płciowych, a także pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości, które mogą być z nimi związane.