Wielu przedsiębiorców ma problem z zachowaniem płynności finansowej. Czasami nawet regularne wykonywanie zleceń nie jest gwarancją regularnych przychodów. W takiej sytuacji nie należy chować głowy w piasek – warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na opłacenie ZUS, pokrycie bieżących wydatków i pensji pracowników.

Czym jest eFaktoring?

eFaktoring od NFG to nowoczesny produkt finansowy, dostępny całkowicie przez Internet. Mogą z niego skorzystać przedsiębiorcy, którzy wystawiają faktury z długimi terminami płatności, ale żeby nie stracić płynności finansowej środków za wykonane usługi potrzebują znacznie szybciej. eFaktoring od klasycznego faktoringu nie różni się niczym. Jest jednak rozwiązaniem dużo szybszym – wynika to z przestrzeni realizacji usługi. Dzięki temu, że wszystkie interakcje między faktorem i faktorantem odbywają się online, jest to najszybsze i najwygodniejsze ze wszystkich rozwiązań tego typu, a faktura może zostać zamieniona w gotówkę nawet w 5 minut.

eFaktoring od NFG jest gwarancją szybkiej usługi, bez zbędnych formalności i ukrytych opłat. Co ważne, wypłacane jest od razu 100% wartości faktury lub jej część – w zależności od aktualnych potrzeb.

Dlaczego właśnie eFaktoring?

eFaktoring jest przede wszystkim wygodny, to jego podstawowa i największa zaleta. Przedsiębiorca nie musi przeznaczać swojego czasu na spotkania z zewnętrznymi firmami, nie jest także ograniczany przez godziny otwarcia konkretnych punktów – może skorzystać z eFaktoringu z dowolnie wybranego przez siebie miejsca i o dogodnej porze. Dzięki temu, że usługa realizowana jest niemal natychmiastowo, są szansą na zachowanie płynności finansowej nawet w kryzysowych sytuacjach. eFaktoring to rozwiązanie wspierające mikroprzedsiębiorców, takich jak m.in. freelacerzy, transportowcy, budowlańcy.

Koszt po stronie przedsiębiorstwa

Jak każda usługa finansowa, eFaktoring wiąże się z konkretnymi kosztami. Nie są one jednak zatrważająco wysokie – za każde sfinansowane 100 zł trzeba zapłacić jedynie 2,99. Warto także spojrzeć na samą usługę szerzej. Uzyskane dzięki eFaktoringowi środki mogą zostać przeznaczone w sytuacjach kryzysowych na terminowe opłacenie należności. Czasami odsetki i konsekwencje nieterminowanego opłacania pozostałych należności mogą być dużo bardziej dotkliwe niż koszty związane z eFaktoringiem. Dodatkową zaletą eFaktoringu jest to, że koszty związane z realizacją usługi można odliczyć od podatku.