Przemyślane dopasowanie gadżetów i dodatków do stylu to podstawa budowania spójnego wizerunku, który wzbudza zaufanie i buduje wrażenie powagi, wiarygodności. To bardzo cenne w biznesie – choć często mówi się, że wygląd nie ma znaczenia, partnerzy biznesowi bywają bezlitośni, dlatego nienaganny wizerunek to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Aby osiągnąć zamierzony efekt, warto poznać kilka zasad dobierania zegarka do stylizacji, co pozwoli nie tylko wywrzeć dobre wrażenie, ale i dobrze się czuć. Jaki zegarek pasuje do konkretnych zawodów i stylów życia?

Zegarek dla luzaka i miłośnika adrenaliny

Luzacki styl nie stawia przed swoimi fanami żadnych sztywnych zasad – jak sama nazwa wskazuje, wszystkie chwyty dozwolone, nie trzeba więc martwić się, że zegarek będzie źle prezentować się na tle swetra. Dobór gadżetów nie jest szczególnie istotny wszędzie tam, gdzie brak spotkań o charakterze ściśle formalnym i określonego dress code’u. To np. niektóre instytucje kulturalne i artystyczne, lokale gastronomiczne czy sieciowe sklepy odzieżowe, gdzie indywidualny styl jest bardzo ceniony, a pracownicy mają sporą dowolność w kwestii stroju do pracy. Dotyczy to jednak tylko wybranych marek, które chcą być kojarzone z takim systemem.

Zegarek może okazać się jednak ważnym elementem w przypadku sportowców i miłośników ekstremalnych wypraw. Bynajmniej nie chodzi tu o walory estetyczne, ale o dopasowanie technologiczne. Sportowcy często sięgają po zegarki, które mogą pomóc im w osiąganiu lepszych wyników sportowych oraz w treningach. Taką rolę może pełnić proponowany przez Casio zegarek G-Shock. To innowacyjna seria składająca się z modeli dostosowanych do potrzeb konkretnych grup użytkowników, takich jak biegacze, alpiniści, nurkowie i pływacy, podróżnicy i inni. Proponowany przez Casio zegarek G-Shock to także opcja odpowiednia dla tych, którzy nie zajmują się sportem, a np. wędkarstwem. Lista funkcji, jakie zawierają modele tej marki, jest długa i z pewnością każdy wybierze z niej coś odpowiedniego dla siebie.

Zegarek do garnituru

Mężczyźni, którzy na co dzień zakładają do pracy garnitur, czyli prawnicy, niektórzy urzędnicy i wykładowcy uczelni, a także biznesmeni, mają przed sobą o wiele trudniejsze zadanie. Garnitur niełatwo wybacza modowe wpadki – tak samo partnerzy biznesowi. Jeśli na co dzień, poza pracą lubisz zwariowane kolory i modne wzory, najlepszym rozwiązaniem będzie sprawienie sobie dwóch zegarków na różne okazje – jeden do pracy, drugi na czas po pracy. To pozwoli zachować swój styl i cieszyć się wymarzonym dodatkiem, a równocześnie dobrze wyglądać podczas służbowych spotkań.

Zasady dobierania zegarka do garnituru są ściśle określone – po pierwsze, taki gadżet musi nawiązywać do tradycyjnego wzornictwa, czyli mieć okrągłą tarczę i proste wzory. Najlepiej postawić na jednokolorową tarczę otoczoną metalową obwódką w srebrnym lub złotym kolorze. Zrezygnuj także z wzorów na tarczy i mocnej faktury paska – zegarek ma stanowić dopełnienie stylizacji. W biznesie raczej niemile widziane są także gadżety z wyświetlaczem cyfrowym i jaskrawe, piszczące detale, to samo dotyczy cyrkonii i obfitych, rzucających się w oczy zdobień. Ważnym elementem zegarka biznesowego jest także pasek. Najlepiej, by był skórzany i kolorystycznie pasował garnituru. Tych kilka prostych porad pomoże w zbudowaniu korzystnego wizerunku nie tylko swojego, ale i swojej marki.