Jeden z najważniejszych wyborów przed ślubem stanowią obrączki, ponieważ są one kupowane na całe życie. Z tego powodu powinny jak najlepiej spełniać oczekiwania narzeczonych. Duży wybór biżuterii zapewnia możliwość jej dopasowania do indywidualnych preferencji. Osoby, które cenią sobie uniwersalność, stawiają na obrączki klasyczne, ale ciekawą propozycję stanowią również oryginalne wyroby. Podpowiadamy, czym mogą się wyróżniać.

Minimalistyczne obrączki to doskonały wybór dla osób ceniących klasykę i uniwersalność. Najczęściej są one wykonane z żółtego złota o próbie 585. Charakteryzują się trwałością, są bardzo ładne i pasują do wszystkich stylizacji. Aby je nieco urozmaicić, można wykonać na nich grawer. Za jego pomocą obrączki staną się personalizowane i wyjątkowe. Możliwe jest umieszczenie na nich daty ślubu, imienia partnera, napisu „Kocham Cię” lub innej ważnej sentencji. Grawer można wykonać na zewnętrznej lub wewnętrznej stronie obrączki.

Oryginalne obrączki ślubne

Osobom, które lubią oryginalną biżuterię i chcą się za jej pomocą wyróżniać, polecamy obrączki ślubne wykonane w różnych kolorach. Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart wyjaśnia: Najczęściej wybierane są obrączki z żółtego złota, ale dużym zainteresowaniem cieszą się również wyroby białe, które uzyskuje się ze stopu złota z palladem. Jeszcze bardziej oryginalne okazują się obrączki różowe, wytwarzane za pomocą łączenia złota ze srebrem oraz miedzią. Najbardziej wyróżniająca jest jednak biżuteria czarna – takie obrączki produkuje się z białego złota, a następnie pokrywa się je warstwą czarnego rodu bądź rutenu. Możliwe jest również wykonanie obrączek z różnych kolorów złota.

Ciekawą propozycję stanowią powłoki dekoracyjne wykonywane na obrączkach. Należą do nich m.in.:

  • piaskowanie – równomierne rozłożenie matu na obrączce,
  • polerowanie – metaliczny połysk na obrączce,
  • satynowanie – delikatne porysowania wykonywane wzdłuż i w poprzek obrączki,
  • diamentowanie – różne wzorki na obrączce.

Dzięki tym metodom wyroby jubilerskie wyróżniają się różnymi powierzchniami. Każdy może więc znaleźć odpowiednią propozycję dla siebie.

Niektóre kobiety decydują się natomiast na ozdobienie swojej obrączki ślubnej delikatnymi kamieniami szlachetnymi. Najczęściej są to brylanty. Sprawiają one, że biżuteria pięknie się błyszczy i ma niepowtarzalny wygląd. Ta propozycja jest odpowiednia przede wszystkim dla kobiet, które lubią się wyróżniać i nie zależy im na uniwersalności. Trzeba mieć również na uwadze, że męskie obrączki zazwyczaj nie posiadają kamieni, w związku z czym wyroby będą się nieco różniły. Dodanie do obrączki brylantu pozwala dopasować ją do pierścionka zaręczynowego z takim samym kamieniem.