Passe-partout to stylowe ramy o szerokim obramowaniu. Można z ich zastosowaniem uzyskać niezwykle elegancki efekt. Dodatkowo ich krawędzie zapewniają wzmocnioną ochronę. Oprawione dzieło jest więc nie tylko efektownie wyeksponowane, ale też dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami. W ramy passe-partout oprawić można rozmaite przedmioty. Szeroki wybór rozmiarów ram passe-partout – od niewielkich formatów na zdjęcia, po większe ramy passe-partout A3 idealne na plakaty i obrazy – sprawia, że są one prostym sposobem na personalizację wystroju każdego wnętrza.

Ramy passe-partout o niewielkich rozmiarach

Mniejsze ramy passe-partout mają zwykle wymiary odpowiadające standardowym fotografiom. Można więc oprawić w nie zdjęcia pamiątkowe, zdjęcia z wakacji czy portrety. Ramy o wymiarach 10×15 cm czy 15×21 cm będą do tego idealne. Można też pokusić się o oprawę większych formatów zdjęć dochodzących wymiarami nawet do formatu A4. W ten sposób, nawet gdy w naszym mieszkaniu nie ma zbyt wiele przestrzeni, możemy nadać mu wyjątkowego charakteru.

W ramie o wymiarach A4 niezwykle efektownie prezentują się też dyplomy czy inne dokumenty, które warto eksponować. Są one intrygującą ozdobą, tworzącą indywidualny akcent w każdym wnętrzu. Ta prosta, ale też niezwykle elegancka ozdoba w połączeniu z ramą passe-partout stanowi stylową dekorację. Nawet niewielkie ramy passe-partout dają wiele możliwości na wzbogacenie przestrzeni.

Duże ramy passe-partout

Ramy passe-partout o większych wymiarach mogą mierzyć od 30×40 cm do nawet 100×70 cm. Dzięki temu oprócz większych fotografii pomieszczą nawet plakaty czy obrazy. Szerokie ramy passe-partout doskonale komplementują większe fotografie. Wystarczy dobrać rozmiar ramy idealny do zdjęcia, aby cieszyć się indywidualnym stylem wnętrza. W celu osiągnięcia eleganckiego wystroju można zdecydować się na oprawę czarno-białej fotografii. To bardziej stonowane rozwiązanie sprawi, że nasze wnętrze na zawsze pozostanie modne.

Większe ramy są idealne na plakaty. Rama passe-partout A3 ma idealne wymiary, aby efektownie wyeksponować dowolny plakat czy nieco bardziej klasyczny obraz. Oprawa plakatu ulubionego filmu czy zespołu muzycznego umożliwia personalizację wnętrza. W ten sposób każde wnętrze nabierze wyrazu. Aby nadać przestrzeni klasycznego charakteru, w ramę passe-partout można oprawić również obraz. Mając do wyboru kopie najbardziej znanych dzieł czy prace współczesnych artystów, możemy dobrać obraz według uznania, tak aby podkreślał wystrój wnętrza i stanowił stylowy akcent po oprawie w ramę passe-partout.

Ramy passe-partout dostępne są w różnych rozmiarach i dają wiele możliwości. Dzięki nim każde oprawione dzieło prezentuje się niezwykle stylowo. Nie ważne, co zdecydujemy się oprawić, rama passe-partout wniesie styl i charakter do naszego wnętrza.