Większość modeli treningowych, w szczególności tych bardziej zaawansowanych, wywiera na organizmie ogromną presję. To ważne, aby ćwiczyć regularnie i dostarczać sobie dziennej porcji aktywności fizycznej, lecz jeśli robimy to nieodpowiedzialnie, możemy przyprawić się jedynie o problemy zdrowotne. Należy zrozumieć, że aby utrzymać dobrą kondycję i wspomóc swój rozwój, należy podchodzić do tych kwestii w sposób zrównoważony i zbalansowany.

Jednym z najczęstszych błędów, jakich dopuszczają się mniej doświadczeni sportowcy, jest błyskawiczne rozpoczęcie odpoczynku po intensywnych ćwiczeniach siłowych. Po tego typu aktywnościach, ciało człowieka jest zwarte i zmobilizowane, a znaczna część jego partii mięśniowych spięta. To istotne, aby najpierw pozwolić im się stopniowo rozluźnić i zrelaksować, a nie od razu wywoływać ich zastój. Bardzo przydatnym akcesorium okaże się tu roller do ćwiczeń, który można zastosować zarówno podczas lżejszych aktywności po głównym treningu, jak i do zwykłego masażu. Jest to idealny sposób, aby powoli uspokoić swój organizm, płynnie zakończając swoją sportową rutynę.

Korzyści płynące ze stosowania rollera – jak zadbać o swoje zdrowie?

Jest wiele powodów, aby w swoje standardowe wyposażenie treningowe włączyć przynajmniej jeden, wysokiej jakości roller do ćwiczeń. Akcesorium to, prawidłowo stosowane, ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkownika, jak na przykład:

  • Ograniczenie zakwasów – Zakwasy i bóle mięśni mogą zostać w znacznym stopniu zniwelowane przez odpowiednią, potreningową rutynę.

  • Poprawa krążenia – Wykazano, że stosowanie rollera do ćwiczeń może w pozytywny sposób oddziaływać na ludzkie krążenie, zarówno krwi, jak i płynów limfatycznych.

  • Rzeźbienie sylwetki – Wbrew pozorom, roller do ćwiczeń jest w stanie w znacznym stopniu zaangażować poszczególne mięśnie, wpływając na figurę

Roller do ćwiczeń – do jakich aktywności się nadaje?

Ćwiczenia wykonywane przy pomocy rollera są bardzo różnorodne. Tak naprawdę, akcesorium to może zostać wkomponowane w niemal każdy model treningu, gdyż jest ono bardzo uniwersalne – nie traktuje się go jako centralnego elementu ćwiczenia, lecz jako pomocny dodatek. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby podjąć się klasycznych podporów lub brzuszków wykorzystując przy nich roller do ćwiczeń. Podpierając swoje ciało wyspecjalizowanym rollerem, zapewniamy mu niestabilne warunki, przez co angażuje się znacznie więcej partii mięśni, a sam ciężar nie skupia się na jednym punkcie.

Co więcej, wyspecjalizowane rollery do ćwiczeń świetnie sprawdzają się podczas masażu – wystarczy powoli przesuwać je po spiętych mięśniach, a delikatny nacisk powinien je rozluźnić. Większość modeli zaprojektowana specjalnie z myślą właśnie o masażu, gdyż ergonomiczna powierzchnia z licznymi wypustkami pozwala efektywnie pozbywać się skurczów i związanego z nimi bólu. Rzecz jasna, proces ten także musi być przeprowadzany umiejętnie – roller do ćwiczeń powinno się przesuwać powoli i spokojnie, wywierając na ciało stałą siłę.

Co więcej, wyspecjalizowane rollery do ćwiczeń świetnie sprawdzają się podczas masażu – wystarczy powoli przesuwać je po spiętych mięśniach, a delikatny nacisk powinien je rozluźnić. Większość modeli zaprojektowana specjalnie z myślą właśnie o masażu, gdyż ergonomiczna powierzchnia z licznymi wypustkami pozwala efektywnie pozbywać się skurczów i związanego z nimi bólu. Rzecz jasna, proces ten także musi być przeprowadzany umiejętnie – roller do ćwiczeń powinno się przesuwać powoli i spokojnie, wywierając na ciało stałą siłę