Łódź to miasto, którego tradycja oparta jest na włókiennictwie. Nic dziwnego, że to właśnie w tym mieście powstaje najwięcej oryginalnych ubrań, a projektanci z całej Polski to tutaj szukają miejsca na swoją pracownię. Dotyczy to zarówno profesjonalistów jak i pasjonatów, którzy dopiero zaczynają przygodę z projektowaniem i szyciem.

Producent dzianin drukowanych, czyli przyjaciel projektanta

Wielu młodych projektantów zaczyna swoją przygodę z tworzeniem odzieży od zabawy istniejącymi wzorami i fakturami. Z tego względu producent dzianin drukowanych, który ma w swej ofercie mnóstwo wzorów i kolorów, szybko może stać się ulubieńcem początkującego projektanta. Jeśli zresztą chodzi o Łódź, to szyld „producent dzianin drukowanych” można znaleźć niemal na co drugiej ulicy. Bogactwo materiałów, kreatywna i twórcza atmosfera, klimat miasta włókienniczego – to wszystko sprawia, że Łódź niewątpliwie wyróżnia się na modowej mapie Polski. Potwierdza to zresztą ubiór młodych mieszkańców Łodzi; coraz częściej mają własny styl, nie boją się eksperymentować i łączyć ze sobą elementów, których nikt do tej pory nie zestawił.

ASP: ucz się od najlepszych

Co ważne, Łódź oferuje nie tylko dostęp do najróżniejszych materiałów, ale także umożliwia naukę od najlepszych w swoim fachu. Osoby, które chcą zawodowo projektować ubrania, a jednocześnie oprócz funkcjonalności pragną, by ich ubrania miały artystyczny rys, powinny pomyśleć o zdawaniu na łódzką Akademię Sztuk Pięknych. Kandydaci mogą wybrać nawet, czy chcą projektować wyłącznie ubrania, czy też może wolą biżuterię lub tkaninę drukowaną. Należy jednak pamiętać, że kandydaci muszą najpierw zdać specjalne egzaminy; z tego względu zainteresowani powinni zapoznać się z wymaganiami uczelni, a także zapisać się na kurs malarstwa i rysunku.

Twórcza atmosfera

Art Inkubator to tylko jedna z wielu miejskich inwestycji w rozwój kreatywności łodzian. Twórcza atmosfera jest odczuwalna na każdym kroku; rewitalizowane miasto pokryte muralami zachęca do tworzenia własnych projektów, także tych odzieżowych.