Podejmując decyzję o budowie domu, trzeba liczyć się z ciężką pracą, wieloma decyzjami i oczywiście sporymi kosztami. Warto zdecydować się na materiały i konstrukcję, o ponadczasowym charakterze, gdyż nie znudzą się i jednocześnie przez wiele lat będą prezentować się estetycznie. Brass jest jednym z nich.

Atrakcyjne pokrycie dachowe – jak wybrać?

Dach ma spory wpływ na ostateczny wygląd budynku, stąd trzeba wiedzieć, na jakie elementy należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego materiału. Właściwe tworzywo sprawi, że dach stanie się funkcjonalny oraz wpisuje się w trendy architektoniczne. Zdecydowanie dominuje minimalizm i nic nie wskazuje na to, że zostanie to zmienione w najbliższej przyszłości, a wręcz zauważymy jeszcze większe zainteresowanie tym stylem. Zadbaj więc o neutralne barwy, harmonijną oraz oszczędną w detale bryłę i koniecznie dwuspadowy dach. Brass jako wykończenie sprawdzi się doskonale. To nowoczesny i stylowy budynek, który nie wyjdzie z mody ani za 5, ani też za 30 lat. Do minimalistycznego stylu doskonale wpisuje się płaska dachówka o prostym geometrycznym wykroju, wielokrotnie wielkoformatowa, co oznacza, że nie tworzy jednolite pokrycie dachu, na którym nie widać wyraźnych linii podziału.

Jak stworzyć minimalistyczny budynek?

Bardzo ważne są neutralne kolory, gdzie dominują dwa odcienie – szarości oraz czerń. Wybór wśród szarości jest ogromny, zaczynając od jasnych, delikatnych odcieni, przez srebro i grafit, aż po antracyt. Czerwienie i brązy uplasowały się na kolejnych miejscach.

Minimalizm musi być odczuwany w każdym elemencie budynku. Ma być prosto, stąd nie wolno przesadzać z architektonicznymi detalami. Brass to bardzo dobry wybór, wytrzymały i elegancki, łączy w sobie doskonały kształt, wytrzymałość i estetyczny wygląd.

Dach musi być spójny z elewacją, gdyż w budynku nie ma okapników na połaci dachowej ani wysuniętych szczytów, stąd płaskie dachówki warto zastosować także na elewacji. Budynek będzie tworzyć jedną spójną całość, każdy element płynnie wchodzić w kolejny, a efekt zaskoczy i pozytywnie zadziwi.

Dom jest budowany na lata, stąd trzeba zadbać, aby każdy element i część powstała z dobrej jakości tworzyw i materiałów – w przeciwnym wypadku będzie wymagała wymiany, co oczywiście wygeneruje dodatkowe, niepotrzebne koszty.