Praca w zagranicznych kurortach jest ściśle związana z hotelarstwem. Sporo osób odbywa w ten sposób studenckie praktyki, choć nie wszyscy. Praca w kurorcie daje możliwość zarobienia pieniędzy nieco lepszych niż kraju i spędzenia wakacji w ciepłym klimacie.

Opinie o pracy w miejscowościach turystycznych są bardzo różne. Wszystko zależy, gdzie się trafi. Najlepiej wybierać miejsca sprawdzone, które już znamy, bądź polecają je nasi znajomi. Należy uważać również na pośredników. Pamiętajmy, aby przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo.

Jaki typ pracy najlepszy?

Najlepiej opłacalne są takie typy stanowisk, gdzie oprócz gwarantowanej stawki przez pracodawcę możemy dostać napiwek od turysty. Dobrze jest więc znaleźć pracę jako kelner, barman, konsjerż, pracownik hotelowy. Gorzej, jeśli pracuje się na zmywaku, czy jako sprzątaczka w hotelu. Tutaj kontakt z klientem żaden, więc i o napiwek trudno. W małych barach czy restauracjach atmosfera zazwyczaj jest nieco przyjemniejsza niż w dużych ośrodkach. Praca jest też częściej dużo lżejsza i pracownicy są mniej wielofunkcyjni. Chociaż to oczywiście zależy od ludzi, na których trafimy. To, jaką pracę wybierzemy, zależy również od naszych kwalifikacji. Im więcej posiadamy umiejętności, tym ciekawszą pracę możemy znaleźć.

Jak dostać taką pracę?

Pracując w kurorcie, można być również masażystą, instruktorem fitness, fryzjerem lub animatorem czasu wolnego. Aby dostać takie stanowisko trzeba mieć jednak odpowiednie kwalifikacje i dość dobrze znać język obcy. Przy planowaniu zagranicznego wyjazdu w celach zarobkowych warto wziąć pod uwagę szkolenia, dzięki którym nabędziemy nowe umiejętności, zwiększymy swoje szanse na zdobycie ciekawej, dobrze płatnej pracy sezonowej. Kursy, które mogą nam się przydać, nie są szczególnie drogie i trwają dość krótko. Jeżeli np. chcemy zostać animatorem czasu wolnego, należy wpisać w wyszukiwarkę np. kurs animatora i z pewnością wyświetlą nam się szkoły organizujące szkolenia z tego zakresu. Wybierając ośrodek szkoleniowy, sprawdźmy również opinie i zakres zagadnień realizowanych w trakcie szkolenia.