Apple Watch Series 6 to niekwestionowany lider na rynku smartwatch’y. Nie dość, że jest wyposażony we wszystkie potrzebne funkcje dla sportowca, to znajdziemy w nim również pomiary parametrów życiowych. Co kryje w sobie najnowsza generacja inteligentnego zegarka?

Apple Watch Series 6 – wygląd

Apple Watch Series zachwyca swoim wyglądem oraz jakością. Koperta wykonana jest z aluminium lub stali nierdzewnej. Od razu widać, że mamy do czynienia ze sprzętem z wyższej półki. Wyposażono go w niegasnący wyświetlacz Retina OLED LTPO. Nie musimy już unosić ręki, aby obudzić zegarek, ponieważ Always On Display sprawia, że zegarek nie gaśnie. Mamy możliwość ustawienia, które informacje mają wyświetlać się na głównej tarczy. Dzięki temu wybieramy ulubione aktywności, do których mamy ciągły dostęp.

Oczywiście, jeśli taka opcja nam nie pasuje, możemy ją wyłączyć. Zegarek wyposażono w układ SiP S6 z 64‑bitowym, dwurdze­niowym procesorem. Jak podaje producent, jest on nawet o 20% szybszy niż S5. Do tego dochodzi nieco większa bateria oraz chip U1. Nowością są również nowe warianty kolorystyczne obudowy: czerwona, niebieska oraz złota.

Apple Watch Series 6 – funkcje

Apple Watch Series 6 to niezbędny gadżet wśród sportowców. Przede wszystkim zbiera dane o naszej aktywności i umożliwia ich analizę. Rejestruje liczbę kroków, pokonany dystans, a nawet i piętra. Do wyboru mamy wiele aktywności, począwszy od tych cieszących się ogromną popularnością np. bieganie, jazda na rowerze, wędrówka, aż do tych mniej popularnych.

Apple Watch Series 6 umożliwia również pomiar parametrów życiowych. Wyposażono go w technologię, która pozwala na pomiar pracy serca, czyli EKG, które wprowadzono już przy premierze Series 4. Działa szybko i bezproblemowo. Aby zrobić EKG, wystarczy, że przyłożymy palec do cyfrowej koronki. Po pomiarze otrzymujemy dokładną informację o pracy naszego serca.

Natomiast w aplikacji Zdrowie mamy dostęp do pełnego pomiaru, który możemy zapisać do pliku .pdf i wysłać do lekarza. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy z sercem i chcą systematycznie monitorować jego pracę. Nowością są sensory umożliwiające pomiar poziomu tlenu we krwi. To bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza w czasie pandemii. Pomiaru dokonujemy, włączając aplikację. Czekamy kilkadziesiąt sekund i otrzymujemy wynik.

Apple Watch Series 6 – najlepszy smartwatch

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że najnowsza generacja zegarka od Apple to najlepszy smartwatch na rynku. Mnogość funkcji, w jakie został wyposażony, zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Pozwala na monitorowanie aktywności i sprawdzanie funkcji zdrowotnych. Jednak to nie wszystko.

Apple Watch 6 umożliwia również płacenie za towary i usługi, dzięki usłudze Apple Pay, co z pewnością docenią miłośnicy transakcji bezgotówkowych. Wystarczy, że wybierzemy na naszym telefonie kartę, którą będziemy płacić, a następnie możemy nim płacić za zakupy. Po dwukrotnym kliknięciu przycisku bocznego zbliżamy zegarek do terminala, dokładnie tak samo, jak w przypadku płacenia kartą zbliżeniową.