Salon to nie tylko pomieszczenie, w którym często przebywamy na co dzień, ale także miejsce, do którego zapraszamy naszą rodzinę i bliskich znajomych. Z tego względu chcemy, by nasz salon wyglądał jak najlepiej, był maksymalnie funkcjonalny i by sprzyjał spotkaniu w większym gronie osób. O czym warto pomyśleć przy urządzaniu nowoczesnego salonu?

Rogówki wychodzą z mody

Jeszcze do niedawna niezwykle modne były rogówki – głównie ze względu na to, że mogły pomieścić przynajmniej kilka osób jednocześnie. Obecnie jednak nie są już tak popularne jak kiedyś; cenimy naszą przestrzeń, a sofa rogowa zajmuje dużo miejsca. Gdzie w takim razie posadzić gości? Ciekawym rozwiązaniem są pufy, które nie muszą na co dzień stać na widoku – można z powodzeniem zestawić je w kącie, tak, że tworzą mini stolik. Pufy są najlepszym rozwiązaniem, jeśli przychodzą do nas znajomi, z którymi chcemy spędzić trochę czasu np. na graniu w gry planszowe czy na zwykłym plotkowaniu przy kawie czy drinku. Oczywiście nie można zapominać o kanapie – warto, żeby znajdowała się w salonie, jednak najlepiej wybierać nieco mniejsze, ale za to bardzo wygodne modele.

Plafony do salonu, czyli eleganckie oświetlenie

Osobom, którym znudziły się tradycyjne żyrandole, z pewnością spodobają się plafony do salonu. Są eleganckie i dobrze oświetlają całe pomieszczenie. Plafony do salonu mogą być wykonane zarówno ze szkła, jak i stali czy specjalnego sztucznego tworzywa. Plafony do salonu mają często ozdobne klosze, które przykuwają uwagę odwiedzających. To dobra opcja dla tych, którzy lubią stylowe i eleganckie rozwiązania.

Zadbaj o dekorację ścian

Ważna jest również dekoracja ścian. Uwaga – obrazy i zdjęcia wyszły z mody. Obecnie w dobrym guście jest udekorowanie ściany grafikami lokalnych, niszowych artystów. Dobrze, jeśli twórczość wyraża emocje, jest nietuzinkowa i awangardowa. Innym pomysłem jest ozdobienie ścian…własnymi dziełami sztuki. Grafiki czy obrazy, które sami stworzyliśmy, z pewnością zainteresują zarówno rodzinę jak i znajomych.