Bycie matką to dla wielu kobiet najważniejsza życiowa rola. Często kojarzy się z pracą 24 godziny na dobę. Dlatego, bądźmy szczerzy, mamy nie mają tak naprawdę czasu na swoje przyjemności, szczególnie gdy dziecko jest małe. Jednak nie oznacza to, że trzeba z nich rezygnować, wszak liczy się organizacja. A przecież mały „szef” dużo śpi. Stąd bez problemu można znaleźć choć kilka chwil dla siebie. Ale zamiast w tym czasie pić kawę to polecamy wam aktywność fizyczną, która po pierwsze pomoże wam wrócić do dawnej sylwetki, a po drugie podczas takiej aktywności wydziela się hormon szczęścia. Nim przedstawimy wam top 5 aktywności idealnych dla każdej zapracowanej mamy to już zdradzimy wam, że warto sprawdzić ofertę sklepu rowerowego.

Jazda na rowerze – przyjemność jakich mało

Doskonałą aktywnością dla każdej matki jest jazda na rowerze. Jeżeli jeszcze nie macie swojego jednośladu to koniecznie udajcie się do sklepu rowerowego. Warto wiedzieć, że już podczas półgodzinnej jazdy na rowerze możesz spalić około 300 kalorii. Jednocześnie jazda na rowerze pomoże ci wrócić do sylwetki sprzed ciąży. Ale to także nie wszystko. Twoja skóra stanie się jędrniejsza, a mięśnie wzmocnione. Jeżeli te zalety cię nie przekonują żeby poszukać rowerowego sklepu to pamiętaj, że jazda na rowerze to nie tylko przyjemność dla ciała, ale i ducha. Otóż zrelaksujesz się odpoczniesz i naładujesz przysłowiowe baterie. Jeżeli nawet chwila bez dziecka jest dla Ciebie trudna, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je ze sobą. W sklepie rowerowym znajdziesz też przyczepki, które są w pełni bezpieczne.

Jogging o poranku

Wraz z nastaniem świtu przeważnie najbardziej chce nam się spać. Ale warto przezwyciężyć swoje ograniczenia i wybrać się na jogging. Jeżeli twój partner jeszcze nie zbiera się do pracy to zawsze możesz powierzyć mu Wasz skarb. Także matki starszych dzieci nie powinny rezygnować z chwili dla siebie. A jogging jest także świetnym wyborem, gdy chcesz zrzucić małe co nie co. Podczas godzinnego biegu można spalić nawet 500 kalorii. Oczywiście nie będziemy cię oszukiwać, że na samym początku spalisz tyle kalorii. Jednak gdy wyrobisz kondycję to pewnie godzinny szybki bieg będzie dla Ciebie przysłowiową pestką.

A może jogging z wózkiem?

Czasami zdarza się tak, że nie masz z kim zostawić dziecka. Rodzice i teściowie mieszkają daleko, a mąż od wczesnych godzi porannych jest w pracy, podobnie jak rodzeństwo, czy koleżanki. Ale to również nie jest przeszkodą, aby zrezygnować z aktywności. Zawsze przecież możesz wybrać się na jogging z wózkiem. Gdy ty będzie ćwiczyć, to twoja pociecha może w tym czasie smacznie spać. Oczywiście pamiętaj o doborze właściwego wózka. Duże znaczenie ma również wiek dziecka, tak naprawdę musisz tylko poczekać aż maluch będzie umiał siedzieć i już możecie rozpocząć wspólną przygodę. Poczujesz się świetnie, wszak zmęczenie po takiej aktywności jest przyjemnością, w przeciwieństwie do zmęczenia po całym dniu mycia okien, czy stania w kuchni.

Basen – to świetny pomysł

Warto również pomyśleć o aktywnościach w wodzie. Zatem wypad na basen jest jak znalazł. Zrelaksujesz się, odpoczniesz i nabierzesz siły do dalszych obowiązków. Możesz oczywiście zdecydować się na zajęcia np. aerobic w wodzie, albo po prostu iść popływać. Każda z tych opcji jest świetna. Zatem nie ma na co czekać, tym bardziej, że pływając stylem klasycznym w 30 minut, spalamy 240 kalorii.

Ćwiczenia w domu – alternatywa dla aerobiku

Tak naprawdę czas nie powinien być ograniczeniem do tego, aby o siebie zadbać. Zawsze znajdziesz choć 30 minut do tego, aby poćwiczyć. Jeżeli nie masz karnetu na siłownie, to możesz poćwiczyć w domu. W internecie można znaleźć naprawdę wiele treningów, które mają różny poziom trudności i jednocześnie prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów. Zatem weź butelkę wody i rozpocznij ćwiczenia już teraz.

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Zatem warto w ciągu dnia znaleźć choć chwilę dla siebie. Wystarczy tylko pół godziny jazdy na rowerze, czy joggingu, a na pewno poczujesz się bardziej zrelaksowana, a jednocześnie zrobisz też coś dobrego dla swojego ciała.