Lampy kryształowe są zjawiskowe – ale proces utrzymania ich w czystości, już mniej… Czyszczenie każdej części kryształowego żyrandola może być trudnym, szczegółowym zadaniem. Ważne jest jednak okresowe czyszczenie lamp kryształowych, aby zachować wysoką jakość refleksów świetlnych, która czyni je tak pięknymi.

Czytaj dalej aby dowiedzieć się, jak prawidłowo wyczyścić lampy kryształowe, aby nadal cieszyć się nim w pełnej okazałości. Metody te będą działać na żyrandolach z autentycznego kryształu, ale nie tylko.

Od czego zacząć czyszczenie lamp kryształowych?

Wyłącz światło i pozwól żarówkom ostygnąć. Wyłącz włącznik światła, który steruje mocą Twojego żyrandola. Poczekaj, aż żarówki w Twoim urządzeniu będą zimne w dotyku. Możesz odłączyć prąd elektryczny jako dodatkowy środek ostrożności, ale rób to tylko wtedy, gdy masz pewność, że wiesz jak to zrobić lub możesz skorzystać z pomocy wykwalifikowanego elektryka. W tym procesie nie trzeba kombinować w kontekście jakichkolwiek przewodów elektrycznych.

Podczas czekania na ochłodzenie żarówek przygotuj przestrzeń roboczą. Rozłóż plandekę na podłodze pod żyrandolem i ustaw drabinę pod nim. Aby zapobiec sytuacji, że jakaś część lampy spadnie na podłogę i się potłucze, profilaktycznie możesz położyć gruby koc na podłogę. Upewnij się, że drabina znajduje się na wysokości, która jest dla Ciebie na tyle wygodna, że nie będziesz mieć problemu by dosięgnąć wszystkich części żyrandola.

Lampy kryształowe – czyszczenie

Użyj środka do czyszczenia szkła i czystej bawełnianej szmatki. Wytrzyj każdy kryształ z osobna wilgotną szmatką, a następnie natychmiast osusz suchą. Staraj się założyć fartuch z kieszeniami podczas pracy, aby mieć cały czas pod ręką wszystko co potrzebne. Zamiast dwóch ścierek można też założyć dwie miękkie bawełniane rękawiczki, by w ten sposób zyskać lepszą kontrolę i dokładność. Spryskaj jedną rękawicę środkiem do czyszczenia, aby wytrzeć kryształy, a drugą rękawicę utrzymuj w czystości, aby nią je na spokojnie wypolerować.