Gotowanie dla wielu z nas jest jednym z codziennych obowiązków. Ale dla dużej grupy osób jest to też pasja, którą rozwijają w każdej wolnej chwili. Wszyscy kucharze, zarówno ci z wieloletnim doświadczeniem, jak i ci na początku swojej przygody, doskonale wiedzą, że w kuchni niezbędne są nie tylko doskonałej jakości produkty spożywcze, ale też odpowiednie naczynia oraz akcesoria kuchenne

Wyposażenie kuchni to bardzo ważny element, który usprawnia pracę i przyspiesza wiele czynności. Przybory kuchenne wykorzystujemy na każdym etapie kulinarnych zmagań – od momentu przygotowywania poszczególnych składników, przez gotowanie, aż po serwowanie i przechowywanie gotowych dań.

Jakie akcesoria kuchenne warto mieć pod ręką?

Wraz z rozwojem naszych kulinarnych umiejętności, rośnie zapotrzebowanie na akcesoria kuchenne, z których chcemy korzystać. W sklepach znajdziemy wiele rozmaitych przyborów, a wybór tych najlepszych może być nie lada wyzwaniem. Zatem co powinno znaleźć się w naszej kuchni, aby usprawnić przygotowywanie posiłków? Oto najpotrzebniejsze rzeczy:

 • garnki i patelnie,
 • kubki, talerze i miseczki,
 • naczynia żaroodporne,
 • formy do pieczenia,
 • sztućce,
 • silikonowe lub drewniane łyżki, łopatki, trzepaczki,
 • deski do krojenia,
 • zamykane pojemniki do przechowywania.

Aby wybrane artykuły kuchenne służyły nam przez długi czas, musimy pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu i pielęgnacji.

Przechowywanie akcesoriów kuchennych

Kuchnia to miejsce, które trzeba zorganizować według własnych potrzeb – w ten sposób zawsze wszystkie niezbędne przedmioty będą na wyciągnięcie ręki, co znacznie przyspieszy pracę. Warto też dbać o porządek, w tym też zorganizować właściwe miejsce dla akcesoriów kuchennych. Czym kierować się w tym przypadku? Poznaj 3 proste wskazówki.

 • Przybory, których używasz najczęściej powinny być jak najbliżej Ciebie, najlepiej w łatwo dostępnych miejscach, np. specjalnych organizerach czy przegródkach, dzięki czemu sięgnięcie po nie nie zabierze nam cennych minut.
 • Żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w szafkach, pomocne mogą okazać się wieszaki i haczyki przyczepione do drzwiczek – powiesimy na nich niewielkie przedmioty, jak łyżki, łopatki, mieszadła.
 • Garnki, patelnie i pokrywki najlepiej umieścić w szafkach ze specjalnymi przegródkami lub stojakami, co pozwala zachować porządek oraz zapobiega ich zarysowaniu i uszkodzeniu.

Właściwa organizacja kuchni i wybór wyposażenia, które w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom to pierwszy krok do kolejnych kulinarnych sukcesów i rozwoju tej kreatywnej pasji. W ten prosty sposób nasze posiłki staną się małymi dziełami sztuki, a pozostali domownicy – ich najlepszymi recenzentami. Więcej informacji na temat organizacji kuchni, jak i samych akcesoriów kuchennych znajdziesz na www.kaufland.pl/asortyment/marki-wlasne/spice-soul.html.