Uczęszczając regularnie na siłownie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które na tym ważą. Nie tylko trzeba pójść z dobrym nastawieniem czy butelką wody, ale również należy mieć odpowiedni strój, który pozwoli na komfortowe wykonywanie ćwiczeń. Najlepsze stroje na siłownie wykonane są często z single jersey.

Z czego składa się kompletny strój?

Kompletnie ubrana osoba na siłownie, musi wziąć pod uwagę to, by ubranie nie krępowało jej ruchów, oraz by miała na sobie odpowiednie odzienie. Najpopularniejszym i najlepszym kompletem ubrań na siłownie, są koszulka, spodenki, obuwie sportowe ewentualnie odpowiednio dobrana bielizna.

Wszystko to choć może wydawać się dość prozaiczne, musi być wykonane z dobrego materiału. Tylko to da gwarancję wygody i komfortu osoby ćwiczącej. Jeśli samodzielnie szukasz, z czego wykonane powinny być takie ubrania, to najlepiej, jeśli będzie to single jersey.

Każda część stroju na siłownie pełni swoje zadanie. Każdy jednak strój, musi przepuszczać powietrze, być elastycznym, wygodnym i nie ograniczać ruchów ciała. W sztucznych materiałach nie dochodzi do wymiany gazów z ciała i może dojść nawet do podrażnień. Dlatego warto zainwestować w ubrania z odpowiednio dobranego materiału. Jeśli trening ma przynieść wymierne korzyści, a nie nas zniechęcić do dalszych ćwiczeń, to koniecznie należy się odpowiednio wyposażyć przed wyjściem do siłowni.

Który materiał najlepszy?

Jeden z najlepszych materiałów, które służą do szycia ubrań sportowych, jest single jersey. To popularny materiał dzianinowy, który zasłyną, chociażby ze swoich uniwersalnego zastosowania. Na siłownie rewelacyjnie sprawdzi się, dzięki miękkości, elastyczności i przepuszczalności. Dzięki temu wymiana gazów podczas treningu będzie występować naturalnie i lekko. Osoba wykonująca ćwiczenia ubrana w ubrania z tego materiału, szybko doceni, jaki jest on elastyczny i przylegający do ciała zarazem. Ni ogranicza ruchów i nie wpływa na aerodynamikę i nie prowadzi do powstawania otarć lub zadrapań.

To wyjątkowy materiał, który świetnie sprawdzi się na ubrania sportowe. Odpowiednio pielęgnowana zarówno w praniu, jak i podczas suszenia, nie wyciąga się, nie traci koloru i służy na długi czas. To bardzo ważne, gdyż niektóre materiały tracą swoją elastyczność już po pierwszym praniu.