E-papieros nie jest zabawką, a sprzętem elektronicznym przeznaczonym dla dorosłych osób. Stąd też jego używanie wymaga odpowiedniej obsługi, aby służył nam sprawnie przez jak najdłuższy czas. Warto poznać wskazówki i zalecenia, które nam w tym pomogą. Poznaj kilka wskazówek, jak dbać o e-papierosy.

Higiena ustnika

Ponieważ ustnik ma bezpośrednią styczność z naszymi ustami, należy bezwzględnie dbać o zachowanie go w czystości. Szczególnie, że na jego powierzchni gromadzą się bakterie, kurz i zanieczyszczenia – mogą one wpłynąć na problem z przepływającym przez e-papieros powietrzem, ale również zaszkodzić naszemu zdrowiu. Aby utrzymać ustnik w czystości, wystarczy go zdemontować i umyć w ciepłej wodzie (ale nie dodając żadnych detergentów), a następnie wysuszyć przy użyciu chłonnej chusteczki bądź ręcznika. Myć ustnik powinniśmy średnio co dwa dni, ale co jakiś czas należy go również zdezynfekować przy użyciu spożywczego spirytusu. Nie warto próbować dezynfekować ustnika alkoholami, jakie mamy w domu pod ręką, ponieważ nie będzie to skuteczne. Możemy za to skorzystać ze specjalistycznych płynów dezynfekujących, jakie zakupimy w sklepie Ivape.

Odpowiednie przechowywanie

Odpowiednie przechowywanie e-papierosów możemy podzielić na dwie kwestie – przechowywanie samego sprzętu do wapowania i przechowywanie liquidów. Cały sprzęt należy przechowywać poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Najlepiej trzymać go w wysokich, zamykanych szafkach i dbać o to, aby nie zostawiać przez roztargnienie buteleczki z liquidem na widoku. Styczność z liquidem może skończyć się zarówno dla dziecka, jak i dla domowego zwierzaka bardzo tragicznie. Przechowując liquidy pamiętajmy też o tym, aby nie wystawiać ich na działanie promieni słonecznych, tylko przechowywać w zaciemnionych miejscach. E-papierosa powinniśmy nosić w specjalnym pudełku lub papierośnicy. Nie należy przechowywać e-papierosa luzem w kieszeni czy torebce. Możemy go w ten sposób uszkodzić mechanicznie, ale również przez przypadek włączyć i wyczerpać baterię.

Dbanie o baterie i grzałki

Podczas eksploatacji papierosów elektronicznych, zużyciu ulega grzałka. Element ten należy co jakiś czas wymienić, ponieważ pozwala to na utrzymanie mocy palenia na właściwym poziomie i odpowiedni smak wapowania. Jeśli z e-papierosa korzystasz często, grzałka powinna być wymieniana średnio 2 razy w miesiącu. Do ładowania e-papierosów stosowane są akumulatorki litowo-jonowe, które możemy w każdym momencie ładować, co umożliwia nam długie i komfortowe korzystanie z e-papierosa. Należy co jakiś czas przecierać gwint baterii. Akumulatory powinny być ładowane sprawnymi ładowarkami. Jeśli stosujemy wymienne, za każdym razem należy sprawdzić czy wszystko jest z nim w porządku. Pilnować również trzeba poziomu liquidu, ponieważ jeśli będzie zbyt niski, doprowadzi do spalenia grzałki.