Odnaleźć spokój na wsi lub w małym miasteczku, cieszyć się ogromem natury i mieszkać w domu z dużą przestrzenią zamiast w małym mieszkaniu w mieście. To marzenie wielu osób, które z powadzeniem realizuje.

Od kilku lat coraz więcej osób opuszcza miasto i przenosi się na przedmieścia. Powodem są wyższe ceny nieruchomości w dużych miastach, bardziej elastyczne modele pracy oraz chęć stworzenia większej przestrzeni dla własnych dzieci oraz dla swojego hobby.

Przeprowadzka do nowego domu może być ekscytująca, zwłaszcza wtedy, gdy przeprowadzasz się do miejsca, które bardzo różni się od miejsca, w którym mieszkasz. Również jest to bardzo stresujące, z powodu nowego miejsca w którym, czujesz się obco i nie jesteś do niego przyzwyczajony, ani przywiązany. Jedną z największych zmian w Twoim życiu, jakiej możesz dokonać jest przeprowadzka z dużego miasta na przedmieścia. Podczas gdy większość ludzi, pragnie przenieść się do miasta, by żyć rytmem metropolii, który jest zupełnie inny, niż życie na przedmieściach czy w małym miasteczku i toczy się w znacznie szybszym tempie. Tak, jak w przypadku każdej lokalizacji, życie na przedmieściach ma swoje zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przed ostateczną decyzją o porzuceniu świateł wielkiego miasta.

Ucieczka z dużego miasta

W długie wieczory ogarnia nas nuda w ciasnym, dwupokojowym mieszkaniu. Ludzie, którzy odważą się przenieść z miasta na peryferia lub na wieś, mają przede wszystkim odwagę, by zmierzyć się z czymś nowym i spotkać się z mniej zurbanizowanym miejscem do życia. Odwaga potrzebna jest również przy remoncie i urządzaniu domu. Ponieważ wielkie miasto jest zbyt głośne, bardziej zatłoczone, a przede wszystkim za drogie, aby kupić dom.

Przeprowadzka z miasta do przedmieść wiąże się z poszerzeniem przestrzeni życiowej. Większość ludzi w dużych miastach mieszka w mieszkaniach, a w niektórych miastach mieszkania te mogą być bardzo małe. Rzadko zdarza się, aby mieć przestrzeń zewnętrzną, taką jak swoje podwórko. Kolejną zaletą jest zdecydowanie lepsza sytuacja parkingowa. W dużym mieście zaparkowanie jest ogromnym kłopotem w porównaniu z przedmieściami. Na przedmieściach, ludzie mogą parkować na swoich podjazdach lub na swoich ulicach mieszkalnych.

Wielu potencjalnych nabywców przenosi się z dużych metropolii na tereny przyległe m.in. na luksusowe apartamenty w Konstancinie Jeziornej, idyllicznie położonej nad rzeką Jeziorką. Dla wielu rodzin posiadanie domu willetercja.pl jest bardziej przystępne, szczególnie ze względu na korzystne warunki finansowania. Ogromne wzrosty cen w ostatnich latach są silnie związane z niezwykle wysokim popytem na nieruchomości. Przyczyniła się do tego utrzymująca się faza niskich stóp procentowych: istnieją dobre warunki dla właścicieli mieszkań z kredytami budowlanymi.

Mieszkanie blisko dużego miasta jest znakomitym kompromisem, mimo, iż mieszkamy poza stolicą to nadal jesteśmy blisko życia miejskiego i czerpiemy z niego wszystkie zalety.