Ból w okolicach nadbrzusza związany jest zwykle z problemami trawiennymi. Dodatkowym potwierdzeniem tej dolegliwości jest moment jej wystąpienia. Niestrawność pojawia się najczęściej po posiłku i w miarę upływu czasu ustaje. Odpowiednio dobrana metoda leczenia z pewnością pomoże szybko pozbyć się tej dolegliwości. Do wyboru jest szereg sposobów, w zależności od przyczyny i nasilenia bólu.

1. Napar z ziół. Objawy niestrawności można złagodzić, pijąc napary z ziół o działaniu rozkurczającym. Wśród polecanych produktów są rumianek oraz mięta. Rumianek ma właściwości rozluźniające mięśnie gładkie. Jest bezpieczny i można go pić nawet 3 razy dziennie. Mięta pieprzowa z kolei działa wiatropędnie oraz spazmolityczne, czyli rozkurczająco.

2. Nasiona kopru włoskiego przeciwko wzdęciom. Koper włoski pobudza trawienie i likwiduje wzdęcia. Można go kupić w formie nasion lub herbatki do zaparzania. Tę formę leczenia niestrawności stosuje się nawet u niemowląt i małych dzieci. Nasiona kopru włoskiego używane są do produkcji wielu leków na problemy trawienne, ponieważ mają także działanie zobojętniające kwas solny w żołądku.

3. Oczyszczenie z użyciem sody. Ten związek chemiczny jest głównym składnikiem proszku do pieczenia ciast. Soda oczyszczona ma także walory zdrowotne. Pomaga ona zneutralizować kwasy żołądkowe, przez co niweluje zgagę oraz wzdęcia.

4. Ocet jabłkowy usprawni trawienie. Produkt ten pomaga walczyć z niestrawnością, zgagą oraz zaparciami. Picie octu rozcieńczonego wodą, w skuteczny sposób zapobiega wzrostowi poziomu kwasu solnego w żołądku, co zwykle jest przyczyną zgagi. Ponadto niefiltrowany ocet jabłkowy pomoże złagodzić podrażnienia przewodu pokarmowego.

5. Daktyle bogactwem błonnika. Są źródłem witamin i niezbędnych każdemu organizmowi składników. Poza tym mają niepowtarzalny smak i działają leczniczo. Daktyle nazywane także kopalnią energii są jedną z najskuteczniejszych broni w walce z zaparciami. To wszystko dzięki wysokiej zawartości błonnika pokarmowego, który działa jak oczyszczacz.

6. Siemię lniane na złagodzenie. Siemię lniane jest najpopularniejszym naturalnym lekiem na problemy z żołądkiem. Łagodzi ból i podrażnienia, usprawnia trawienie, łagodzi dolegliwości związane z wrzodami. Ponadto produkt ten ma właściwości zdrowotne. Zawiera niezbędne każdemu kwasy Omega – 3 oraz błonnik.

7. Szybka pomoc z apteki. Najszybszym sposobem na problemy trawienne są leki. Będą one najbardziej pomocne w przypadku cięższej i długotrwałej niestrawności. Dostępne są różnego rodzaju medykamenty. W zależności od składu mogą mieć działanie zobojętniające działanie kwasów żołądkowych, ułatwiające trawienie lub hamujące wytwarzanie kwasu solnego w żołądku. Wśród najpopularniejszych i najszybciej działających produktów znajdują się np.: Ulgix Total, Rennie oraz Ortanol Max. Leki wspierające trawienie mogą mieć formę kapsułek, tabletek do ssania lub płynu do picia.