Udając się w podróż, lubisz zadbać o każdy szczegół? Gdy śpieszysz się na lot po stracie czasu w korku, każda sekunda jest cenna. Dowiedz się, jak wygodnie zarezerwować i opłacić miejsce na lotniskowym parkingu.

Przyjeżdżasz na swoje miejsce

Jadąc na lotnisko własnym samochodem chciałbyś mieć pewność, że będziesz miał gdzie go bezpiecznie zostawić, nie ponosząc przy tym olbrzymich kosztów? Tylko na parkingach długoterminowych działających na terenie gdańskiego lotniska jest ponad 2000 miejsc. Mimo to nie można całkowicie wykluczyć, że natężenie ruchu lotniczego spowoduje, że większość z nich będzie zajęta. Możesz przez to stracić cenne minuty na wybór parkingu z wolnymi stanowiskami.

Dlatego na parkingach na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku, obsługiwanych przez spółkę Interparking Polska, istnieje możliwość internetowej rezerwacji i uiszczenia opłaty za postój z wyprzedzeniem. Dzięki temu jedziesz prosto na wybrany parking ze świadomością, że czeka na nim Twoje miejsce.

Jak zarezerwować miejsce postojowe?

Proces rejestracji jest bardzo łatwy. Zapoznaj się z dokładnym cennikiem i lokalizacją parkingów na stronie Portu Lotniczego w Gdańsku, gdy wybierzesz odpowiednie dla siebie miejsce, przejdź na tę stronę: http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan. Następnie określ, datę wjazdu i wyjazdu z parkingu. Podaj także numer rejestracyjny swojego pojazdu.

Pamiętaj, że rezerwacji możesz dokonać na okres nie krótszy niż 24 godziny. Musi ona także nastąpić nie później niż 48 godzin przed planowaną godziną wjazdu. Na koniec pozostaje Ci wybrać parking i uiścić opłatę rezerwacyjną wygodnym przelewem online.

Który parking wybrać?

Wybór parkingu uzależniony jest przede wszystkim od celu Twojej wizyty na gdańskim lotnisku. Chcąc odprowadzić odwiezioną osobę na lot lub poczekać na samolot, który jeszcze nie przybył, powinieneś zostawić samochód na jednym z parkingów krótkoterminowych – P1 lub P3. Wybór pierwszego opłaca się, gdy masz zamiaru opuścić lotnisko w ciągu 2 godzin, natomiast na drugim cenowo opłaca się pozostawić samochód nawet na całą dobę.

Planując dłuższą podróż za granicę, zarezerwuj jedno z 2182 miejsc na parkingach długoterminowych P4, P5 i najtańszym oraz największym – P6. Na tym ostatnim spółka Interparking Polska przewidziała wiele udogodnień dla podróżujących – będziesz mógł skorzystać m.in. z wózków bagażowych do wygodnego transportu walizek.