Zakupy z Chin stały się niezwykle popularne wśród Polaków. Szeroki wybór produktów, przyjazne ceny i zaskakująco szybka przesyłka, a także coraz częściej pojawiająca się opcja dostawy z krajów europejskich (w tym Polski!) zachęcają do zamawiania towarów z Aliexpress. Jak zrobić zakupy, by zaoszczędzić jeszcze więcej?

Czym jest Aliexpress?

Jest to chiński portal, który można porównać do innych, znanych platform, gdzie sprzedający mogą wystawiać swoje towary. To miejsce, gdzie można zakupić dosłownie wszystko – od dziecięcych zabawek, poprzez odzież dla całej rodziny, elementy wyposażenia domu czy zabawki dla czworonogów, aż po kosmetyki i wiele innych produktów. Choć ceny na Aliexpress są stosunkowo niskie same w sobie, platforma daje możliwość zaoszczędzenia jeszcze więcej!

Na szczególne okazje (takie jak tzw. Dzień Singla mający miejsce 11.11 czy urodziny Aliexpress) wypuszczane są specjalne kody rabatowe Aliexpress. Zasada ich działania jest dość prosta. W jaki sposób oszczędzać na zakupach z Chin?

Jak działa kod rabatowy z Aliexpress?

Na największe święta sprzedażowe pojawiają się promocje Aliexpress, które pozwalają znacząco oszczędzić na zakupach. Chcąc nabyć towar za kilka tysięcy złotych, czasami można oszczędzić nawet 10 do 15% całej kwoty, co sprawia, że w praktyce w kieszeni zostaje nawet kilkaset złotych.

Część promocji obowiązuje jako obniżka ceny bez innych, dodatkowych warunków. W takiej sytuacji widzimy przekreśloną, obniżoną cenę już na etapie wyboru produktów i możemy za taką kwotę nabyć dany towar.

Dostępne są jednak również kody rabatowe Aliexpress, które wymagają podjęcia dodatkowych działań, a także spełnienia pewnych warunków. W zależności od określonego kodu, trzeba wydać ustaloną kwotę, by uzyskać określony rabat (np. 1$ po wydaniu 3$). Można łączyć zakupy od różnych sprzedawców, co jest szczególnie wygodne, gdy kwota, jaką należy wydać by uzyskać zniżkę przekracza kwotę, jaką chcieliśmy wydać w jednym punkcie.

Z kodami Aliexpress możesz cieszyć się niezwykle szeroką gamą towarów w jeszcze niższych cenach. Wystarczy spełnić wymagania kwotowe i złożyć zamówienie, a potem – czekać na przesyłkę!

Gdzie szukać kodów?

Najrozsądniejszym sposobem wydaje się poszukać zniżek na portalu ze zniżkami, takim jak Rabatio.com. Znajdują się tam nie tylko aktualne zniżki do Aliexpress, ale również do tysięcy innych sklepów zarówno znanych marek, jak i tych mniejszych sklepów WWW.