Lśniące, białe zęby i piękny uśmiech to dla wielu osób oznaka pewności siebie. Wiemy, że dla wielu jest to trudny do osiągnięcia cel. Na co dzień nie zawsze łatwo jest zadbać o swoje zęby aby utrzymać białe zęby. Spożywanie dużej ilości kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, palenie papierosów czy niewłaściwa higiena jamy ustnej prowadzi niestety do powstawania przebarwień płytki nazębnej. Aby temu zapobiec, warto co jakiś czas zdecydować się na wybielanie zębów. Na czym polega skuteczne wybielanie zębów i jakich efektów możemy się po nim spodziewać.

Na czym polega profesjonalne wybielanie zębów?

Delikatną korektę koloru możemy uzyskać w zaciszu domowym dzięki stosowaniu past wybielających. Wybielanie zębów w ten sposób nie będzie jednak tak spektakularne, jak w przypadku zabiegów przeprowadzanych bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym. Chcąc wybielić zęby należy zacząć od konsultacji u stomatologa i sprawdzenia, czy w naszym przypadku nie wystarczy usunąć tylko kamienia nazębnego lub osadu. Tego typu zabiegi można przeprowadzić za pomocą ultradźwięków lub podczas zabiegu piaskowania.

Wybielanie zębów przy użyciu pasków i nakładek wybielających

Jedną z profesjonalnych metod wybielenia zębów jest stosowanie specjalnych pasków, żeli i nakładek wybielających. W przypadku nakładek najlepiej jest wykonać w pierwszej kolejności w gabinecie stomatologicznym wyciski ,na podstawie których zostaną wykonane specjalne, indywidualne nakładki dopasowane do zębów pacjenta.

We wszystkich wymienionych rodzajach, stosowany jest żel lub substancja wybielająca o odpowiednim stężeniu. W zależności od wybranego rodzaju nakładki lub paski należy stosować kilkukrotnie w ciągu dnia lub na noc, zgodnie z zaleceniami producenta.

Pierwsze efekty można zobaczyć już po pierwszych dwóch tygodniach.
Inna metoda dająca jeszcze lepsze efekty wybielania zębów to zastosowanie licówek – bardzo cienkich płatków wykonanych z porcelany, które nakładane są na przednią płaszczyznę zęba. Kolor i kształt licówek dobierany jest indywidualnie tak aby spełniał oczekiwania pacjenta.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Kolejną z profesjonalnych i najbardziej skutecznych metod wybielania zębów jest innowacyjna technologia Beyond. Stosuje się tutaj na odpowiednio przygotowane zęby żel wybielający, który aktywujemy niebieskim światłem lampy Beyond. W ten sposób działanie żelu jest szybkie i bardzo skuteczne.
Całkowity czas trwania zabiegu to około 1,5 h. Efekt wybielania jaki możemy uzyskać to nawet o 8 tonów jaśniejsze zęby według kolornika Vita.
Za pomocą lampy Beyond możemy wybielić zęby o wszystkich rodzajach przebarwień – zarówno te spowodowane spożywaniem kawy, wina czy paleniem papierosów, jak i przebarwione od stosowania leków.

Systemem Prevdent natomiast jest najbardziej zaawansowaną formułą wybielająca.
Jako pierwsza Klinika na Pomorzu oferujemy naszym pacjentom ten unikalny system, który umożliwia wybielanie Pacjentom u których występuje nadwrażliwość szkliwa.

Szczegóły znajdziesz pod tym linkiem https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/wybielanie-zebow

Czy istnieje najlepszy sposób wybielania zębów?

Każde działanie podjęte w kierunku poprawy jakości uzębienia będzie procentowało. Nie zawsze jednak włożone wysiłki przyniosą wymarzone, szybkie efekty. Stosowanie past wybielających to bardzo długotrwały proces. Co więcej, niektóre osoby mogą okazać się wrażliwe na składniki w nich stosowane. Natomiast żele używane w nakładkach czy paskach mogą podrażnić dziąsła lub uszkodzić szkliwo, jeżeli będą źle dobrane lub nierówno nałożone.

Wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond czy systemem Prevdent są całkowicie bezpieczne i przede wszystkim szybkie. Zabiegi nie uszkadzają szkliwa, a efekt jest błyskawiczny i długotrwały (potrafi utrzymywać się nawet do kilku lat). Specjalnie dobrane światło nie wpływa na barwę czy cechy użytkowe wypełnień, mostów lub koron. Dlatego też zalecane jest, by zabieg wybielania wykonać przed zrobieniem lub wymianą jakichkolwiek uzupełnień, po to, by móc dobrać ich kolor do już wybielonych zębów. Przywracajmy biel i naturalne piękno zębom, stosując tylko skuteczne i sprawdzone metody.