Szukacie pomysłu na prezent lub też firmową nagrodę za trud pracy? Doskonałym pomysłem mogą okazać się statuetki okolicznościowe!

Stanowią efektowną nagrodę, wyróżniają obdarowanych i są unikatową pamiątką na wiele lat – statuetki okolicznościowe to niezastąpiony podarunek na różne wydarzenia. Teraz można zamówić je w wielu wariantach. O czym warto pamiętać przy ich zakupie?

Kiedy najczęściej wręcza się statuetki okolicznościowe?

Okolicznościowe statuetki mają bardzo szerokie zastosowanie. Są używane podczas wielu eventów, na przykład sportowych, naukowych, biznesowych, ale też rodzinnych.

Wręczane są za wyjątkowe dokonania w różnych dziedzinach dorosłym, dzieciom i młodzieży. Mogą być ponadto uroczym podarunkiem dla ważnej osoby, na przykład na urodziny czy rocznicę, dla wyróżniającego się pracownika. Wobec tego statuetki okolicznościowe to upominki o wszechstronnym przeznaczeniu.

Jaką statuetkę okolicznościową wybrać?

Firmy wykonujące statuetki okolicznościowe na zamówienie mogą zaprezentować bogatą kolekcję upominków tego typu. Różnią się zastosowanymi materiałami, kształtami, ale również metodą personalizacji, czyli umieszczenia na nich napisów i grafik. Wśród dostępnych nagród znajdują się:

Statuetki szklane

Wykonane z wytrzymałego szkła hartowanego, z efektownymi grawerunkami laserowymi, także z efektem 3D lub z kolorowymi nadrukami.

Statuetki odlewane

Wykonane z metalu lub ze specjalnych żywic. Wyróżniają się efektownym wyglądem, na przykład mogą nawiązywać do dyscypliny sportowej. Uzupełniane plakietkami z grawerunkiem.

Statuetki plastikowe

Przystępne cenowo i efektowne statuetki okolicznościowe, które cechują się także wysoką wytrzymałością. Chętnie wybierane na zawody szkolne.

Statuetki drewniane

Wykonane z wysokiej jakości drewna naturalnego. Mogą być personalizowane z użyciem techniki wycinania oraz grawerowania. Są też uzupełniane o plakietki z grawerunkami i nadrukami.

Gdzie zamówić statuetki okolicznościowe?

Aktualnie statuetki okolicznościowe oferowane są przez wiele firm specjalizujących się w produkcji personalizowanych podarunków. W ich katalogach czeka pełna paleta nagród, dzięki czemu dobór odpowiedniego upominku na każdą okazję nie sprawia trudności.

Statuetki mogą być również zamawiane za pośrednictwem Internetu – gotowe trofea są wtedy dostarczane bezpośrednio do klienta