Panele lamelowe to nowoczesny element dekoracyjny na ścianę zmieniający naszą aranżację w niesamowity sposób. Za ich pomocą możemy osiągnąć popularne i schludne wykończenie wnętrz. W propozycjach sprzedaży znajdziemy moc możliwości i przeróżnych modeli, które sprawdzą się zarówno w aranżacjach współczesnych, jak i klasycznych. Niżej omówimy najistotniejsze wady oraz wartości zastosowania listew jako dekoracji ściany w naszym salonie, kuchni lub jadalni. Podsumujemy opinie klientów oraz podpowiemy jak zaaranżować je do urządzenia dużych jak i małych pomieszczeń.

Panele lamelowe na ścianie – rodzaje

W naszej ofercie sprzedaży znajdziemy kilka odcieni paneli lamelowych montowanych na ścianie.

Ogólnie wykonanych w 7 odcieniach:

• wykonane z płyty MDF fornirowanej (okleina z naturalnego drewna)

• płyta MDF pokryta okleiną syntetyczną Każda z nich posiada niepowtarzalną powierzchnię, która dodaje wnętrzom fascynującego temperamentu.

Naturalna okleina występuje w trzech kolorach: rzeczywisty odcień drewna dębowego, bukowego i bielonego. Panele lamelowe w okleinie syntetycznej występują w czterech kolorach: dąb halifax, dąb jasny, czarny i biały. Dwa ostatnie kolory cudownie sprawdzą się jako dodatek do kontrastowego koloru ścian. Użycie pozostałych listew jest oczywiście uzależnione od naszych własnych planów i stylu wnętrza. Sprawdzą się w większości pomieszczeń mieszkań jak i domów. Wszelkie wzorniki paneli dekoracyjnych mogą wpisać do pomieszczeń uczucie przemyślanej elegancji.

probniki-kolory-paneli-lamelowych

Wady oraz zalety listew ściennych

Jak każda dekoracja panele lamelowe mają swoje wady jak i zalety, chociaż tych drugich jest stanowczo więcej. Wśród wad doszukujemy się jedynie dwóch cech, które mogą wpłynąć na ich negatywną opinię. A mianowicie są to stałe wymiary długości listew (2,70 m) i brak możliwości montażu przestrzennego, co jest kurczowo połączone z tym iż jedna z czterech stron listwy jest przeznaczona tylko i wyłącznie do montażu na ścianie lub innym materiale. Nie jest ona oklejona i dysponuje nieznacznym rowkiem ułatwiającym montaż. Co do zalet to z pewnością jest ich kilka i każdy odszuka coś co uzna za zaletę. Najważniejszą cechą jest jednak to, że są one dostępne w kilku kolorach, a przed złożeniem zamówienia możesz również zamówić próbniki. Listwy są nadzwyczajnie łatwe w montażu, ich cena jest wyraźnie niższa w porównaniu z innymi dekoracjami ściennymi, czas dokonania zamówienia wynosi optymalnie do 7 dni, a do tego świetnie nadają się do każdego pomieszczenia. Ze względu na swoje bardzo dobre wykonanie bezproblemowo wytrwają warunki również w kuchni lub łazience, gdzie jest większa wilgoć i parowanie podczas gotowania.

panele-lamelowe-w-lazience

Panele lamelowe dekoracyjne do wnętrz – za i przeciw

Drewniane panele lamelowe na ścianę niewymownie wpisują się we współczesne trendy dekoracji pomieszczeń. Nadają się na udekorowanie ściany telewizyjnej, korytarza, a czasami salonu z aneksem z kuchni.

Oto wszystkie za:

– wykorzystanie listew jako dekoracji ściennych sprawdzi się zarówno w mieszkaniach jak i domach jednorodzinnych.

– wykazują one dużą odporność na promieniowanie słoneczne, nieznaczną wilgoć i delikatne uszkodzenia mechaniczne. Listwy dekoracyjne można z powodzeniem montować na ścianach w korytarzach lub przedpokoju gdzie są bardziej narażone na ruch.

– istnieje kilka możliwości montażu paneli, wszystkie są bardzo łatwe w wykonaniu (np. za pomocą kleju montażowego, listew lub płyt). Łatwość montażu za pomocą kleju sprawia, że rozwiązanie jest chętnie stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych jak i biurowych.

– świetnie wygłuszają pomieszczenie dzięki czemu nadają się do większych pomieszczeń biurowych czy sal konferencyjnych

panele-w-sypialni

A oto kilka przeciwności losu:

– panele dekoracyjne mogą wymagać impregnacji, w szczególności gdy mamy zamiar umieścić je w pobliżu kuchenki do gotowania lub w łazience.

– listwy ozdobne będą też wizualnie pomniejszały pomieszczenie. Dlatego najlepiej sprawdzą się jedynie w dostatecznie dużych wnętrzach.

– wymagają w miarę prostych ścian do montażu, na krzywej powierzchni mogą odstawać i efekt może być niezadowalający

panele-lamelowe-w-salonie

Inne dekoracje ścienne do Twojego wnętrza

Drewniane panele lamelowe to niewątpliwie bardzo śmiałe wykończenie i dopełnienie dekoracji ścian w naszych domach. Jeśli nie masz możliwości ich zamontowania lub jakaś przeciwność losu stoi Tobie na przeszkodzie, proponujemy inne rozwiązania. Na szczęście w ofertach sprzedaży znajdziemy wiele zajmujących alternatyw. Eleganckie dekoracje to nie tylko modne panele lamelowe, ale również fototapety, obrazy i lustra. Którykolwiek rodzaj wyłonisz, będzie on właściwym rozwiązaniem. Fototapety zawsze się sprawdzą i wniosą do wnętrza szczyptę innowacyjności, a zaletą obrazów jest z pewnością fakt, iż są niedrogie i możemy je zmieniać kiedy tylko chcemy. Nie wymagają od nas remontu, a grafiki są po prostu przecudowne.

dekoracje-scienne