Zdarza się, że mimo aktywności fizycznej, przestrzegania zasad zdrowej diety oraz stosowania odpowiednich kosmetyków, trudno jest pozbyć się cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej z najbardziej newralgicznych partii ciała: brzucha, ud, pośladków czy talii. Wówczas z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jednym z hitów ostatnich sezonów jest innowacyjny, bezpieczny i niezwykle skuteczny zabieg Onda.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest zabieg Onda,
  • jaką technologię wykorzystuje,
  • w jaki sposób Onda pozwala pozbyć się cellulitu i zredukować tkankę tłuszczową.

Podstawą zachowania szczupłej, zgrabnej sylwetki jest oczywiście aktywność fizyczna oraz przestrzeganie zasad zdrowej, zbilansowanej diety. W ujędrnianiu skóry czy zminimalizowaniu cellulitu pomóc też mogą odpowiednie kosmetyki. Niestety, bywa i tak, że pomimo starań sylwetka pozostaje daleka od ideału, stając się przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Tymczasem skuteczna, bezpieczna i mało inwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa – pozwala na to innowacyjny zabieg Onda.

Zabieg Onda – co to jest?

Onda to innowacyjna technologia wykorzystująca mikrofale Coolwaves – skierowane w odpowiednie partie ciała docierają do zmagazynowanej tkanki tłuszczowej i w zupełnie nieinwazyjny sposób ją redukują. Oprócz działania wyszczuplającego, zabieg Onda pozwala wygładzać skórę oraz usuwać cellulit.

Urządzenie jest wyposażone w dwie odrębnie działające głowice, umożliwiające wnikanie fal na różnych głębokościach tkanek. Umożliwia ono redukcję tkanki tłuszczowej oraz usuwanie cellulitu właściwie z całej powierzchni ciała, w tym z:

  • brzucha,
  • pośladków,
  • ud,
  • pleców,
  • kolan,
  • talii,
  • ramion.

Redukcja tkanki tłuszczowej, usuwanie cellulitu – jak to możliwe?

Głowice urządzenia Onda emitują fale o częstotliwości umożliwiającej trwałe uszkodzenie komórek tłuszczowych. Są one pochłaniane w głównej mierze przez nagromadzony w organizmie tłuszcz, a nie przez wodę znajdującą się w naskórku czy skórze. Fale przenikają do komórek tłuszczowych, przerywają ich błony komórkowe i doprowadzają do ich obumierania. Uszkodzone komórki tłuszczowe w naturalny, fizjologiczny sposób są usuwane z organizmu.

Nie można zapominać o jeszcze jednej płaszczyźnie działania zabiegu Onda. Wywoływane przez mikrofale Coolwaves ciepło powoduje kurczenie się włókien kolagenowych i pobudzenie produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie jędrniejsza. Dla jak najlepszych efektów redukcji tkanki tłuszczowej, usunięcia cellulitu i ujędrnienia skóry, zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Onda – jakie ma zalety?

Zabieg Onda ma wiele zalet. Jest on bezpieczny, skuteczny i mało inwazyjny. Z punktu widzenia pacjenta ważne jest to, że głowice urządzenia emitują mikrofale Coolwaves działające jedynie na komórki tłuszczowe, bez ryzyka uszkodzenia otaczających je tkanek. Zabieg jest bezbolesny dzięki obecności zintegrowanego systemu chłodzenia kontaktowego, a dodatkowo nie wymaga rekonwalescencji. W jego trakcie może co prawda wystąpić niewielki rumień, ustępujący w ciągu kilku godzin, ale tuż po zakończeniu zabiegu można wrócić do pracy czy codziennych aktywności.

Na tle innych zabiegów, Onda wyróżnia się także skutecznością – pozwala na jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także ujędrnienie skóry. Do osiągnięcia zadowalających efektów potrzebna jest relatywnie niewielka seria zabiegów.

Oczywiście tak jak w przypadku wszystkich procedur medycznych, również zabieg Onda ma pewne ograniczenia. Nie wykonuje się go u kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca, ciężkimi chorobami serca i nerek, infekcjami i stanami zapalnymi skóry w obrębie zabiegu, a także schorzeniami nowotworowymi.

Bez względu na to, czy chcesz wrócić do idealnej figury po urodzeniu dziecka, chcesz pozbyć się kompleksów związanych z nieestetycznymi fałdkami na brzuchu czy usunąć cellulit z ud, Onda będzie doskonałym rozwiązaniem w każdym z tych przypadków!