Wyjeżdżając za granicę na dłużej, niż kilkudniowa wycieczka czy dwutygodniowe wakacje, Polacy zawsze będą szukać polskości. Podobnie jest w Wielkiej Brytanii, gdzie za chlebem wyjechało wielu naszych rodaków. O dziwo, na wyspach znajdą wiele polskich produktów.

Ostoja polskości
Chociaż jest się na obczyźnie, nie wszystko musi być obce. Wystarczy trochę poszukać i okazuje się, że choćby w Londynie jest całkiem sporo polskich sklepów, dobrze wyposażonych w polskie produkty i polską kadrę. Nie ma zatem ani bariery językowej, ani problemu z tym, by kupić ulubioną markę, którą widziało się tylko na sklepowych półkach w Polsce. Ba! Nawet leki można kupować polskie, bo i polską aptekę Londyn może nam zaoferować.

Dobre, bo polskie
Z produktów, które sprzedawane są przez polskie sklepy (o jakże polskich nazwach: Malinka, Poziomka, Wędlinka czy Sarmata. Od razu wiadomo, do kogo należy sklep) chętnie korzystają nie tylko Polacy, ale i Brytyjczycy oraz inni emigranci – Węgrzy, Rumuni czy Czesi. Najbardziej kojarzona jest polska wódka i leki. Wielu londyńczyków zapewne często szuka polska apteka Londyn w wyszukiwarce, chcąc kupić polskie leki, które są rzekomo lepsze od brytyjskich odpowiedników.
Warto wspomnieć, że polskie produkty można kupić nie tylko w lokalnych sklepikach, ale i na sklepowych półkach w Tesco! Ta gigantyczna sieciówka nawet ma stronę internetową z opcją wyboru języka polskiego. Ponadto, Polacy już nie sprowadzają produktów na własną rękę, ale otwierają własne hurtownie, masarnie i piekarnie. Wypiekają chleb z polskiej mąki, tworząc tym samym niepowtarzalny wypiek, za którym z pewnością tęskni Polonia.

Produkty premium
Polskie sklepy często chcą wypromować produkty z Polski i zaoferować je nie tylko tym Brytyjczykom, którzy usłyszeli od kogoś, że polskie jest dobre, ale także takim, którzy po prostu lubią dobre smaki. Polscy producenci w Wielkiej Brytanii starają się zatem rozwijać i korzystać z nowoczesnych rozwiązań – nie tylko sprzedawać stacjonarnie, ale i tworzyć nowoczesne strony internetowe, czy dowóz do domu. Ofert jest bez liku. Potrzebujemy polskiego produktu, np. leku? Wystarczy wyszukać polska apteka Londyn, itd.