Aby dokonać metamorfozy swojej łazienki, nie trzeba wykonywać kosztownego remontu. Nierzadko wystarczy zainwestować w kilka atrakcyjnych dodatków, aby odmienić wnętrze i zapewnić pomieszczeniu powiew świeżości. Na jakie ozdoby warto postawić?

Chodniki łazienkowe — jakie warto wybrać?

Chodniki łazienkowe to drobne elementy, które spełniają zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną funkcję. Poczucie miękkiego i ciepłego dywanika pod stopami zamiast chłodnej posadzki to niezwykle przyjemne uczucie. Dobrze dobrany dywanik zwiększa też bezpieczeństwo. Jakie wybrać?

Popularne dywaniki gumowe izolują od chłodnej posadzki oraz są niezwykle trwałe. Co więcej, łatwo się je czyści i szybko schną, jednak nie zapewniają wysokiego komfortu użytkowania.

Opcją wyjątkowo przyjemną są chodniki łazienkowe wykonane z włókien naturalnych. Są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Powinny być wyposażone od spodu w antypoślizgową warstwę, która przyczynia się do bezpieczeństwa. Dywaniki takie z powodzeniem można prać w pralce i suszyć w suszarce automatycznej.

Łazienki w stylu ekologicznym i urządzone w klimacie SPA można wyposażyć w drewniane podesty albo chodniki bambusowe. Są niezwykle trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości.

Ramki i zdjęcia w łazience

Nowatorskim rozwiązaniem jest zamontowanie w łazience ramek z wydrukowanymi grafikami. Najczęściej nawiązują one do tematyki łazienki — mogą to być zdjęcia przedstawiające morze, las czy luksusowe salony SPA. Interesującą opcją są też humorystyczne grafiki, które przyciągną wzrok wszystkich odwiedzających to pomieszczenie. Dość powszechne stały się wesołe sentencje pasujące do stylizacji, które są w stanie ożywić nawet nudne i tradycyjne wystroje łazienki. Należy jednak zadbać o odpowiednią grę kolorów. Bazować można na kontrastach, na przykład na jasnej ścianie zawieszając czarne ramki. Popularnością cieszą się też połyskujące dodatki w stylu glamour przypominające złoto, srebro albo miedź. Niezwykły efekt możemy uzyskać starannie dobierając światło.