Pracodawcy prześcigają się w pomysłach na zachęcenie nowych pracowników do pracy akurat u nich. Jest to trudne zadanie, ponieważ obecnie mamy do czynienia z rynkiem pracy nastawionym właśnie na pracownika i ma on do wyboru mnóstwo ofert pracy. Sama pensja to za mało, ważne są także różnego rodzaju dodatki, na przykład karty do klubów sportowych, dodatki do kultury i oczywiście pakiety medyczne. To właśnie te ostatnie mają największe znaczenie.

Każdy zyskuje

Mogłoby się wydawać, że pakiety medyczne mają plusy jedynie dla pracownika. Nie jest to jednak prawda. Wiele zyskuje także właściciel danej firmy. Po pierwsze poprawia swój wizerunek w oczach obecnych i potencjalnych pracowników. Pokazuje, że docenia osoby, które pracują w jego firmie. Oferując benefity pozapłacowe sprawia że, przedsiębiorstwo zwiększa swoją konkurencyjność. Warto także wspomnieć o tym, że prywatna opieka medyczna zapewnia dodatkową opiekę pracownikom, dzięki czemu są oni lojalni i chętniej wykonują swoje obowiązki. Pakiety medyczne dla firm są także niezwykle korzystne cenowo. Nie musimy się wiec martwić, że koszty znacznie obciążą budżet przedsiębiorstwa.

Pracownicy na plusie

Zalety wynikające z pakietów medycznych są dla pracownika oczywiste. Nie musi on czekać na wizytę lekarską w długich kolejkach. Zazwyczaj maksymalnie po kilku dniach może spotkać się z wybranym doktorem. Znacznie zwiększa to jego poczucie bezpieczeństwa, szczególnie wtedy gdy pakiet obejmuje swoim zakresem także całą rodzinę pracownika. Dzięki pakietowi zdrowotnemu pracownik wie, że w przypadku jakichkolwiek problemów chorobowych może liczyć na szybką pomoc i wsparcie.

Pakiety medyczne dla firm powinny być dostosowane do potrzeb danej firmy. Czasami istnieje możliwość wyboru różnych możliwości i zatrudnieni sami mogą ocenić, co jest im najbardziej potrzebne. Niektórzy zdecydują się na opcję podstawową, inni z kolei wolą zabezpieczyć się tą rozszerzoną. Zanim więc zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek pakietu skonsultujmy się z pracownikami.