Zabawa w basenie to dla dzieci doskonały sposób na spędzanie czasu w upalne dni. Warto zatem rozważyć zakup odpowiedniego basenu do ogrodu i zapewnienie milusińskim bezpiecznej rozrywki. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Jaki basen jest najlepszy dla dziecka?

Wybór basenu dla dziecka jest w ogromnym stopniu zdeterminowany wiekiem pociechy. Maluchom do 2-3 roku życia dedykowane są proste baseny dmuchane odznaczające się niewielkimi rozmiarami. Zajmują mało miejsca, w związku z czym bez problemu zmieszczą się w każdym ogrodzie. Taki basen można też zabrać na wakacyjny wyjazd. Przy starszych dzieciach można zaopatrzyć się w basen rozporowy lub stelażowy. Modele rozporowe dostępne m.in. w sklepie S-MUMO są większe i trwalsze od basenów dmuchanych, a korzystać z nich mogą dzieci powyżej 3. roku życia – oczywiście zawsze pod opieką dorosłych. Ścianki basenów rozporowych prostują się pod wpływem wody. Niektóre modele są wyposażone w dmuchane kołnierze. Co się zaś tyczy basenów stelażowych, są one przeznaczone dla większej liczby osób, a ze względu na duże rozmiary nie nadają się do małych ogrodów. W takim basenie starsze dzieci mogą swobodnie pływać – rzecz jasna pod nadzorem rodziców. W przypadku basenu stelażowego trzeba się liczyć z największym wydatkiem, ale jest to inwestycja na co najmniej kilka sezonów.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Kupując basen dziecięcy, należy koniecznie mieć na względzie jego jakość, od której w bardzo dużym stopniu zależy bezpieczeństwo dziecka. Basen musi posiadać stosowne certyfikaty oraz być wykonany z trwałych i solidnych materiałów przekładających się na wysokie walory użytkowe. W tego typu akcesoria ogrodowe należy się zaopatrywać wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców. Warto postawić na sprawdzone marki gwarantujące najlepszą jakość produktów. Najbardziej wytrzymałe są baseny stelażowe z wypełnieniem PVC i metalową konstrukcją, ale jeśli potrzebny jest zwykły basen dmuchany, trzeba zwrócić uwagę na grubość materiału. Baseny rozporowe wykonuje się z PVC lub poliestru.

https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe,c11.html