Łazienka jest jednym z najważniejszym pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Jej aranżacji warto więc poświęcić nieco więcej czasu, aby przez kolejne lata dobrze nam służyła, prawidłowo zaspakajała codzienne potrzeby oraz po prostu cieszyła oczy. Nowoczesna łazienka nie musi zawsze oznaczać minimalistycznego, surowego wnętrza – o jej charakterze decyduje bowiem wyposażenie, które zarówno pomieszczenie w stylu modernistycznym, jak i łazienka w stylu rustykalnym powinny posiadać wysokofunkcjonalne, estetyczne oraz praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Duża i mała łazienka inspiracje materiałowe, które warto wziąć pod uwagę

Każda łazienka powinna zostać wyposażona w ceramikę łazienkową, armaturę, meble oraz pozostałe akcesoria i dodatki, które ułatwią jej codzienne użytkowanie oraz nadadzą pomieszczeniu pożądanego klimatu. Do produkcji nowoczesnej ceramiki łazienkowej wykorzystywane są innowacyjne materiały, w tym Fineceramic dostępny wyłącznie w ofercie marki Roca. Stworzone na jego bazie nowoczesne umywalki zachwycają niebywałą lekkością, subtelnymi formami i ultracienkimi krawędziami pozostając przy tym rozwiązaniami o wysokiej wytrzymałości i trwałości.

Ultracienkie brodziki pod prysznic wykonane z trwałego i antypoślizgowego kompozytu Senceramic wyróżniają się z kolei oryginalną i przyjemną w dotyku teksturą przypominającą skórę oraz są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej – począwszy od klasycznej bieli, poprzez beż, a kończąc na eleganckiej i luksusowej czerni. W dokładnie takiej samej kolorystyce utrzymana jest cała kolekcja ceramiki łazienkowej Inspira. Kolekcja zawiera trzy linie projektowe ceramiki – Round (okrągłe), Soft (zaoblone kształty) i Square (kwadratowe), co pozwala na wybór rozwiązań perfekcyjnie dopasowanych do osobistych preferencji oraz wystroju wnętrza.

Innowacyjne technologie w nowoczesnej łazience

Bez względu na to, w jakim stylu utrzymana jest łazienka inspiracje technologiczne mogą być z powodzeniem wykorzystane w każdej z nich. Mogą znaleźć się one zarówno w pomieszczeniu urządzonym w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, jak i łazience utrzymanej w stylu retro. Z ich dodatku skorzysta także łazienka w stylu rustykalnym, prowansalskim oraz pomieszczenie urządzone w zgodzie z modnymi, skandynawskimi trendami.

Mała łazienka inspiracje może czerpać z rozwiązań stworzonych specjalnie w celu zaoszczędzenia miejsca. Jednym nich jest innowacyjna inteligentna toaleta myjąca Inspira In-Wash, która łączy w jednym rozwiązaniu kompletną funkcjonalność miski wc i bidetu. Toaleta dostępna jest w dwóch wersjach – kompakcie i wariancie podwieszanym. Rozwiązanie posiada konstrukcję nowoczesną i higieniczną bezkołnierzową (Rimless), podobnie jak wszystkie pozostałe miski wc i kompakty marki Roca. Bardzo praktycznym dodatkiem do misek podwieszanych są natomiast przyciski elektroniczne działające w technologii bezdotykowej EP-1 i EP-2.

Miłośnicy długich, relaksujących kąpieli dysponujący większą powierzchnią użytkową w łazience, mogą z powodzeniem postawić na nowoczesną wannę z hydromasażem. Na szczególną uwagę zasługują dwa nowoczesne systemy hydromasażu stworzone przez markę Roca – Smart WaterAir Plus oraz Effects Gold. Oba oferują takie funkcje, jak masaż wodny i powietrzny, chromoterapię (terapię kolorami), a system Effects Gold dodatkowo dysponuje opcją podgrzewania wody oraz automatyczną dezynfekcją.