Czy wiesz, że temperatura w łazience powinna być nawet o 4–6 stopni wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach? Korzystając wyłącznie z grzejnika, trudno zapewnić taki efekt – jest to mało skuteczne, a z pewnością dość kosztowne. Chcesz cieszyć się przyjemnym ciepłem w łazience? Wybierz zeroemisyjne, niedrogie w utrzymaniu ogrzewanie na podczerwień!

Folie grzewcze w ogrzewaniu podłogowym

Jeśli nie lubisz, gdy po przyjemnej ciepłej kąpieli stajesz na chłodnych płytkach, ogrzewanie podłogowe na podczerwień pozwoli Ci skutecznie rozwiązać ten problem. Folia grzewcza doskonale nadaje się do tego, by zamontować ją pod płytkami i wylewką betonową lub anhydrytową.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Ogrzewanie podłogowe zamontowane pod wylewką pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepła pod całą posadzką. Nie musisz więc obawiać się, że poczujesz chłód, wychodząc z wanny czy spod prysznica.

Koniec z zaparowanym lustrem! Wykorzystaj folię grzewczą, by odprowadzać parę wodną

Jednym z ciekawych sposobów na wykorzystanie ogrzewania na podczerwień jest montaż folii pod lustrem. Jak przekonuje producent folii grzewczej – Heat Decor, takie rozwiązanie pozwala rozwiązać problem z parą wodną osadzającą się na przedmiotach o niższej temperaturze, przede wszystkim na łazienkowych lustrach.

Montaż punktowego ogrzewania na podczerwień nie jest skomplikowany. Wystarczy, że przymocujesz folię grzewczą do ściany i podłączysz ją do instalacji elektrycznej, a następnie przykleisz lustro. Pamiętaj, że aby odpowiednio podgrzać taflę, warto włączyć ogrzewanie na około 5 minut przed korzystaniem z łazienki – wówczas będziesz mógł wykonywać zabiegi pielęgnacyjne w komfortowych warunkach, nie czekając, aż para z lustra zniknie.

Tak jak lubisz: zawsze idealna temperatura w łazience

Ustawianie optymalnej temperatury powietrza jest w przypadku ogrzewania na podczerwień niezwykle proste. Służy do tego zewnętrzny termostat, połączony z folią grzewczą. Wystarczy, że wybierzesz na nim odpowiednią wartość, a folia szybko ogrzeje łazienkę do temperatury, która zapewni Ci komfort w czasie kąpieli. Promieniowanie podczerwone nie ogrzewa wyłącznie powietrza znajdującego się tuż nad podłogą, ale działa na całe pomieszczenie – jest to możliwe dzięki ograniczeniu ruchów konwekcyjnych, czyli unoszenia ciepłego powietrza do góry.

Planujesz remont? Urządzasz nowe mieszkanie? Skontaktuj się z producentem folii grzewczych – Heat Decor i dowiedz się więcej na temat ogrzewania na podczerwień!