Ciężka choroba dziecka to tragedia, dotykająca całą rodzinę. Wsparcie w takiej sytuacji mogą zapewnić fundacje pomocy dzieciom, takie jak Rycerze i Księżniczki. Chcesz pomagać? Dowiedz się więcej o fundacji RiK i zapewnij jej swoje wsparcie!

Fundacja dla chorych dzieci Rycerze i Księżniczki powstała w 2015 roku. Od początku istnienia jej misją była pomoc dzieciom i ich rodzinom w pozyskiwaniu środków na leczenie, terapie, zabiegi medyczne i rehabilitację. Fundamentem, na którym RiK opiera swoją działalność jest wiara w to, że każdy z nas może zmieniać świat na lepsze czyniąc dobro na co dzień.

W ciągu 6 lat swojej działalności fundacja zebrała ponad 22 miliony złotych na potrzeby swoich podopiecznych. Ta skuteczność w prowadzeniu zbiórek to efekt doświadczenia, zaangażowania, empatii i indywidualnego podejścia do sprawy każdego podopiecznego.

Jak możesz wesprzeć fundację RiK jako osoba fizyczna?

Fundacja pomocy dzieciom Rycerze i Księżniczki udostępnia szereg sposobów wspierania jej działalności. Jako osoba fizyczna możesz:

  • zostać wolontariuszem, pomagającym przy organizowanych przez fundację eventach,
  • przelać środki na konto fundacji – przelewem tradycyjnym, przez PayU lub PayPal,
  • korzystać z usług partnerów fundacji – Fani Mani, Idea Fair Play, Ubrania Do Oddania,
  • samodzielnie zorganizować zbiórkę na Facebooku na rzecz podopiecznych fundacji,
  • wziąć udział w aukcjach charytatywnych, licytując lub samemu wystawiając przedmioty,
  • wziąć udział w akcji #BransoletkiOdSerca – możesz w niej licytować bransoletki celebrytów, którzy zdecydowali się wesprzeć fundację RiK,
  • przekazać 1% podatku na fundację Rycerze i Księżniczki lub na jej konkretnego podopiecznego.

Sposobów wsparcia jest wiele – i liczy się każda pomoc! Jeśli masz swój własny pomysł na pomaganie nie wahaj się – skontaktuj się z fundacją osobiście. Każda inicjatywa i przejaw zaangażowania zostaną docenione – a doświadczeni pracownicy fundacji pomogą doszlifować Twój pomysł i wcielić go w życie.

Prowadzisz firmę? Dowiedz się, jak możesz pomóc!

Fundacja zachęca do udzielania wsparcia jej działaniom także firmy. Jedną z propozycji dla przedsiębiorców jest zostanie partnerem RiK. Niesie to obopólne korzyści – wsparcie dla fundacji i zwiększenie rozpoznawalności przedsiębiorstwa. Parterami RiK są czołowe, światowe firmy i znani celebryci – dołączając do tego grona realnie wesprzesz promocję swojej marki.

Twoja firma może pomóc też w inny sposób – np. poprzez wolontariat pracowniczy. Na czym to polega? Twoi pracownicy mogą zorganizować np. zbiórkę czy aukcję charytatywną na rzecz fundacji lub danego podopiecznego. Jeśli masz swoje własne pomysły na pomoc – koniecznie skontaktuj się z fundacją Rycerze i Księżniczki!