Kiedy już spełnimy marzenie o posiadaniu własnego ogródka działkowego, pojawia się kolejne pytanie – w jaki sposób go urządzić? Wielu z nas wciąż myśli, że zaaranżowanie stylowej działki musi być drogą inwestycją. Tymczasem, przy wykorzystaniu kilku sprawdzonych trików, możemy przełamać ten mit.

Meble ogrodowe z palet drewnianych

Myśląc o pięknym ogrodzie, często mamy przed oczami eleganckie i stylowe meble ogrodowe. Komplety takich mebli niejednokrotnie zaskakują nas swoją wysoką ceną, która często jest bardzo wygórowana w stosunku do ich jakości. Jeśli nie stać nas na zakup nowego kompletu mebli ogrodowych, możemy z powodzeniem wykonać je samodzielnie od podstaw. Wystarczy tylko trochę wolnego czasu, niewielkie fundusze oraz dobre chęci. Meble ogrodowe wykonać możemy na przykład z drewnianych palet. Kosztują one grosze, a niekiedy zdarza się, że możemy dostać je nawet za darmo. Pamiętajmy, że zanim przejdziemy do wykonywania  naszych mebli, powinniśmy odpowiednio przygotować do tego palety. Za pomocą szlifierki możemy usunąć wszelkie drzazgi i nierówności występujące na drewnianej powierzchni. Jeśli nie posiadamy szlifierki i nie mamy funduszy, aby  ją nabyć, możemy z powodzeniem użyć papieru ściernego. Będzie to z pewnością duża oszczędność, a efekt będzie równie zadowalający, jak przy użyciu profesjonalnej szlifierki. Palety możemy pomalować na dowolny, wybrany przez nas kolor. Klasycznym rozwiązaniem będą eleganckie meble ogrodowe w białym kolorze. W ten sposób możemy wykonać na przykład kanapę czy stolik do naszego ogrodu.

Niedroga szklarnia ogrodowa

Szklarnia ogrodowa to marzenie każdego pasjonata ogrodnictwa. Dzięki niej możemy przez dłuższy czas w roku uprawiać nasze rośliny. Mogą to być  nie tylko warzywa czy owoce, ale także rośliny dekoracyjne, lubiące ciepły klimat. Szklarnia ogrodowa niekiedy może okazać się dla nas jednak zbyt drogim rozwiązaniem. Dlatego też możemy pokusić się o wykonanie takiej szklarni samodzielnie. Wcale nie  musimy używać do tego drogich, profesjonalnych materiałów. Wykorzystać możemy na przykład stare okna, którym damy w ten sposób drugie życie. Takie rozwiązanie z pewnością będzie dla nas odpowiednie, jeśli szklarnia ogrodowa ma nam służyć tylko na własny użytek i chcemy prowadzić niewielką, przydomową uprawę.